nahoru

Paměťová média

Mezi paměťová média řadíme paměťové karty, čtečky karet a flash disky. Slouží k rozšíření kapacity vašeho zařízení telefonu, tabletu, počítače, fotoaparátu atd. Paměťová karta se také liší čtecí a zapisovací rychlostí, aby se z ní data přehrávala co nejlépe. Adaptér paměťových karet potom zajišťuje možnost dát i micro SD nebo SD karty do notebooku nebo fotoaparátu. Místo toho, abyste kupovali drahé telefony s vyšší kapacitou, můžete mít vaše soubory uložené na některém z paměťových médií. Jak vybrat správná paměťová média?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

Dostupnost na prodejnách

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Paměťové karty
Paměťová karta nebo také paměťovka, je menší karta s kapacitou až 2 TB. Rozlišujeme tři typy paměťových karet podle zařízení, pro které je určena – paměťovka pro telefony (nejčastěji Micro SD), fotoaparáty a do Macbooku (JetDrive a i-Memory).
Typy paměťových karet
Je třeba si dát pozor při výběru správné paměťovky pro svoje zařízení, aby byla kompatibilní. Může se také stát, že vaše zažízení s podporou SD karty nebude moci přečíst SDHC nebo SDXC kartu.

  • SD – starší a dnes již témeř nepoužívaná karta s nízkou kapacitou od 8 MB po 2 GB.
  • SDHC – karty stejné velikosti jako SD karty s kapacitou 4 GB – 32 GB
  • SDXC – kapacita 64 GB – 2 TB
Stejnými kapacitami ale menší velikostí disponují Micro SD karty, které jsou určeny především pro fotoaparáty, telefony, kamery tablety, drony nebo GPS navigacemi.
  • Compact flash – profesionální karty určené například pro kvalitní fotoaparáty. CF disponují extrémně vysokou čtecí rychlostí, díky tomu mohou pracovat se složitějším obrazovým formátem RAW. Dnes existují novější verze CD karty Cfast 2.0 a XQD karty.
Rychlost zápisu
Paměťové karty dělíme dále do tříd podle rychlosti zápisu.
  • Třídy 2 – 2 MB/s zápisová rychlost, hodí se pro nahrávání SD videa
  • Třídy 4-6 – 4-6 MB/s zápisová rychlost, HD video
  • Třída 10 – 10 MB/s, Full HD video
  • UHS-1 a V10 – 10 MB/s zápisová rychlost, natáčení Full HD, UHS také vysílání real-time
  • UHS-3 – 30 MB/s, 4K video
  • V-30 – nahrávací rychlost 30 MB/s při 30 fps
Paměťové karty A – tento symbol označuje karty splňující výkonnostní normy důležité pro mobilní telefony. Jsou nezbytné pro správnou funkci instalace a provozu aplikací.
A1 – minimální rychlost náhodného čtení 1500 IOPS, minimální rychlost zápisu – 500 IOPS, miminální rychlost pro lineární záznam 10 MB/s
Čtečky karet
Adaptér paměťových karet slouží k rychlejšímu přenosu dat mezi jednotlivými zařízeními. MicroSD kartu nejde strčit samotnou do notebooku, ale díky čtečce už to možné je a data se tak přenášejí mnohem rychleji. Obdobná situace je například i u fotoaparátů.
 
USB flash disky
Flashky slouží k uchovávání a zálohování dat, aby nedošlo k jejich ztrátě. Mohou mít kapacitu od několika GB až po 512 GB, zařízení s větší kapacitou úložiště jsou externí disky. Nejčastěji mají konektor USB, existují však i flash disky s USB-C, microUSB a Lightning. Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Paměťová média - vyberte si z kategorií

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil