nahoru

Čtečky paměťových karet

Čtečky paměťových karet se používají pro efektivní přenos dat mezi telefonem a notebookem či jiným zařízením. Čtečka paměťových karet tak pomáhá přenášet videa či fotografie. Adaptér paměťových karet může být buď interní, nebo externí. U čteček je také důležitá čtecí rychlost pro přehrávání a zapisovací rychlost pro nahrání na kartu. Čtečka paměťových karet má také několik typů konektorů jako USB nebo USB-C. Podle jakých kritérií by se měla vybírat ideální čtečka paměťových karet?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Jaký je rozdíl mezi interní a externí čtečkou?

  • Interní čtečky paměťových karet jsou většinou již zabudovány přímo v notebooku. Pokud tomu tak není, je možné si zakoupit čtečku karet zvlášť a do přístrojové desky ji namontovat. Často má více různých druhé vstupů, což zvyšuje její variabilitu.
  • Externí čtečky paměťových karet umožňují přenos dat mezi telefonem a dalším zařízením. Většinou jde o flash disky s USB konektorem, do kterých je možné vložit paměťovou kartu.
Rychlost datového přenosu
Aby se data mohla rychle přenášet, musí na to být uzpůsobena paměťová karta i její čtečka.
  • Do 6 MB/s – s takovou rychlostí se dají v pořádku přenášet kratší videa či běžné fotografie.
  • Nad 6 MB/s – pokud rádi točíte na dovolené videa nebo koukáte na filmy, vyplatí se investovat do čtečky paměťových karet, která je schopna přenášet data rychlostí aspoň 10 MB/s.

Konektory čtečky paměťových karet
V dnešní době již existuje celá řada různých konektorů. Proto si je třeba dávat pozor, aby byla čtečka kompatabilní s vašimi dalšími zařízeními.
  • USB 3.0 – spolu s ještě vyvinutějším USB 3.1 nový typ konektoru, který umožňuje převod dat v řádech GB za sekundu.
  • USB 2.0 – jde sice o starší verzi USB rozhraní, stále však zvládne převádět více než 100 MB/s.
  • USB-C – stále častěji používají mobilní telefony konektor USB-C. Pokud tedy chcete převádět data mezi telefony, bude nejlepší zvolit čtečku paměťových karet tohoto typu.
V dnešní době již existují i nano SD karty. V takovém případě samozřejmě potřebujete čtečku nano paměťových karet. Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil