nahoru

Flash disky USB

USB flash disky slouží k uchování a přenosu dat. V dnešní době mají několikacentimetrové flashky stovky GB, můžete tak na nich uchovávat všechny vaše soubory. fotky a filmy. Kapacita však zdaleka není jediný parametr k výběrů. Flashky také mají různá rozhraní, kromě několika typů USB existují i flash disky s microUSB, USB-C nebo Lightning. USB flash disky mohou mít i hned několik konektorů, některé z nich jsou speciálně zabezpečené pro uchování citlivých dat. Jak tedy vybrat ten správný USB flash disk?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

Dostupnost na prodejnách

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Jakou paměť flashky potřebujete?
Velikostně lze flash disky rozdělit do několika kategorií podle toho, pro co se jejich kapacita hodí.

  • 16 a méně GBUSB flash disky o velikosti 4, 8 nebo 16 GB jsou na dnešní dobu poměrně malé, nicméně hodí se pro zálohování důležitých dokumentů. Může jít o účetnictví, rodinné papíry nebo klidně vaši budoucí knihu. Dokážou pojmout i nějaký ten film, případně několik set kvalitních snímků.
  • 32-128 GB – střední třída pro flashky, se kterou si v domácnosti běžně vystačíte. Pokud máte rádi filmy, hodí se spíše 64 nebo 128 GB. Na ně se totiž vejde kolem 15, respektive 30 filmů. Na těchto USB discích už se dají přenášet i počítačové hry nebo velký playlist čítající několik tisíc písniček.
  • 256 a více GB – je kapacita opravdu pro náročné. Vejde se na ně desítky, případně i stovky filmů. Pokud jste nadšený fotograf, vyplatí se investice do této velikosti, sem se vám vejdou fotky takřka na celý život. Dnes tyto disky seženete i do 1000 Kč.
Další důležité parametry
  • Rozhraní – jak už název USB flash disk napovídá, mívají flashky zpravidla USB zakončení. Jde ovšem o konkrétní typ, v dnešní době by měly používat USB 3.0 nebo 3.1, starší zařízení potom mají USB 2.0. Čím vyšší číslo, tím rychlejší zápis na flash disk.  Existují také disky s koncovkou pro telefony (OTG), tedy  microUSB nebo USB-C. Další možností jsou flashky pro zařízení Apple, které používají pro ně klasický Ligtning.
  • Počet konektorů – některé flashky jsou flexibilní a mají konektorů hned několik. Díky tomu můžete snadno přenášet data z telefonu do počítače nebo mezi dalšími zařízeními.
  • Zabezpečení – existují USB flash disky s možností zakódování. Tlačítka se nacházejí přímo na nich, lze tedy zvolit snadno kód a zajistit tak maximální bezpečnost.
Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil