nahoru

Telefony pro seniory

Mobilní telefony pro seniory jsou specifická zařízení. Vždy mají velká tlačítka, dobře čitelný displej s velkými písmeny, hlasité vyzvánění, hlasité sluchátko a jednoduché nastavení. Vhodným doplňkem je též SOS tlačítko. Díky tomu budou moci senioři bez problémů volat, číst zprávy a nebudou mít problémy s ovládáním telefonu pro seniory. Mezi známé výrobce mobilů pro seniory patří Aligator, EVOLVEO nebo Alcatel. Jaké další parametry jsou důležité, když vybíráte mobilní telefon pro seniory?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

Dostupnost na prodejnách

Operační systém

Android nebo iOS?

Počet objektivů zadního fotoaparátu

Rozlišení hlavního fotoaparátu

  Od:

  Do:

Světelnost hlavního fotoaparátu

Počet objektivů selfie fotoaparátu

Rozlišení selfie fotoaparátu

  Od:

  Do:

Světelnost selfie fotoaparátu

Optický zoom

Rozlišení videa

Počet jader

Rychlost procesoru

  Od:

  Do:

Úhlopříčka displeje

  Od:

  Do:

Rozlišení displeje

Použití telefonu

Konstrukce telefonu

Paměť RAM

Vnitřní úložiště

Podpora paměťových karet

Paměťová karta max

WIFI (WLAN)

Internet v mobilu

Hmotnost

  Od:

  Do:

Kapacita baterie

  Od:

  Do:

Rychlonabíjení

Datový / napájecí konektor

Sluchátkový konektor

Typ SIM karty

Počet kontaktů

Čtečka otisků prstů

Odolnost proti pádu

Certifikace odolnosti

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Jaký vybrat typ telefonu?

 • Tlačítkový telefon pro seniory je klasickou volbou, měl by mít velká tlačítka a dobře viditelné písmo na displeji.
 • Véčkový telefon pro seniory má velkou výhodu v tom, že ho senior zaklapne a tím ho uzamkne, čímž zamezíte možnosti nechtěného mačkání tlačítek. I zvedání hovoru je pohodlné, senior nemusí nic mačkat a jen otevře telefon a tím zvedne i hovor. Může však mít o něco větší displej a také se dá lépe strčit do kapsy.
 • Dotykový telefon pro seniory není příliš častý, ale jde o velmi zajímavé řešení. Vyvíjí ho firma Aligator a má pouze několik funkcí na přehledných dlaždicích. Ovládání dotykem sice může být nezvyk, ale na jednoduchém rozhraní se dá rychle naučit. Vhodný pro seniory se slabým zrakem, jeho displej je mnohem větší než u jeho kolegů.

Co dalšího by měly mobily pro seniory mít?
Vaši rodiče nebo prarodiče jistě ocení, pokud jejich telefon bude odolný a nepraskne mu displej po každém menším pádu. Zároveň je vhodné mít k telefonu pro seniory několik doplňků.
 • SOS tlačítko – v případě zdravotních obtíží či ohrožení jej stačí zmáčknout a automaticky vytočí přednastavené číslo, případně odešle nouzovou SMS zprávu. Zároveň je možné povolit sdílení polohy, případná pomoc tak může dorazit ještě rychleji.
 • Stojánek na mobil – funguje jako dobíjecí stanice. Zároveň bude telefon pořád na očích a předejde se tak jeho ztracení. Není v balení každého mobilu pro seniory, ale ve valné většině jej obsahuje. 
 • Svítilna – pokud vypadne proud nebo nastanou jiné obtíže, je telefon pro seniory se svítilnou ideální náhradou baterky.
 • Fotoaparát – mobilní telefony pro seniory mají fotoaparát s rozlišením od 0,3 Mpx po 3 Mpx, nedají se sice s takovým rozlišením pořizovat krásné fotografie jako u dotykových mobilů, jako vzpomínka však postačí a potěší.

Na co nezapomenout při výběru telefonu pro seniora?
Že v jednoduchosti je krása. Je třeba aby telefon měl všechny své funkce jasně a jednoduše uspořádané a z jeho displeje se dalo vše dobře přečíst. Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil