nahoru

Jak vybrat ideální mobilní telefon

Říká se, že mnoho psů je zajícova smrt. A když se podíváme na trh s mobilními telefony, zjistíme, že těch psů tu pobíhá velké množství. Můžete si vybrat mezi desítkami značek, které nabízejí tisíce rozličných zařízení. Jak se v záplavě nabídky neztratit a vybrat ten správný mobil přesně pro vás?  Na to se podíváme v dnešním průvodci.

Jaký typ mobilního telefonu vám vyhovuje?

Vaše první rozhodnutí by se mělo týkat toho, zda si pořídíte dotykový (ať už Android nebo iOS) či tlačítkový telefon. Ač se může zdát, že svět ovládají smartphony, není tomu tak. Mnoho lidí se spokojí s tlačítky. Hlavní funkcí mobilu je přeci jenom pořád volání. Komu stačí přístroj se základními funkcemi, nemá potřebu si kupovat zařízení s desítkami vychytávek. Rozhodnuto? Tak jedeme dál.

Máte dobrou paměť?

Pokud se rozhodnete vydat cestou dotykových telefonů, patří operační paměť k tomu prvnímu, na co byste se měli podívat. Doporučujeme paměť nad 2 GB RAM, což zajistí plynulý chod přístroje. Kdo mívá nad sekajícím se mobilem nervy na pochodu, měl by zvolit paměť nad 3 GB. Nebude se muset rozčilovat a smartphone poběží o dost plynuleji.

A vejde se mi do kapsy?

Velkým tématem posledních let je právě rozměr. Výrobci mají tendence dělat stále větší displeje. Většina lidí však nosí mobil v kapse, což jim taková 10 palcová úhlopříčka moc neumožňuje. Nejběžnější velikosti jsou 5, 6 nebo i přes 6 palců, radíme si tedy vybrat některou z nich, případně trochu větší není na škodu. Zvolte zkrátka balanc mezi snadnou přenositelností a velikostí obrazovky.

Chtěl jsem mobil, ne pevnou linku

„Tobě už se zase vybil mobil?!“ nadává doma naštvaná maminka či drahá polovička. Abyste nemuseli pořád někde hledat zásuvku, je dobré si pořídit mobilní telefon s větší výdrží baterie. Na den intenzivního používání vám bude stačit baterie kolem 3 000 mAh. Nad 4 000 už jde o výdržný telefon, který vydrží bez nabití i několik dní. Samozřejmě hodně záleží na tom, jak často ho používáte, jestli máte zapnutá data a podobně.

Pozor, ať váš mobil nemá Alzheimer!

Nezapomeňte se taky podívat na uživatelskou paměť. Budete moci používat všechny své oblíbené aplikace, aby vám ještě zbylo na fotky a písničky? Nechcete přeci pořád něco promazávat, aby se na mobil vešlo nové video z dovolené. Pod 16 GB byste v dnešní době jít neměli, pouze pokud si budete jisti, že vám to stačí. Pro náročnější uživatele je vhodných 64 GB či více. Pokud budete dělat ústupky kvůli ceně, doporučujeme vybrat takový model, který následně jde rozšířit pomocí paměťové karty.

Miniaturní fotoaparát

Používat běžný levnější fotoaparát se dneska nevyplatí. Mobily dnes běžně nabízí přes 13 Mpx. A s tím už se dá vyfotit ostrá a hezká fotka, za kterou se nemusíte při promítání před rodinou stydět. Do zrcadlovek mají takové snímky dost daleko, ale modely s více než 18 Mpx se k nim kvalitou přibližují. Pozor, megapixely však nejsou vše, zásadní roli hraje použitý fotočip a jeho světelnost.

Na značky! Připravit, pozor, teď

Hodně lidí má mezi elektronikou svou oblíbenou značku. To je skvělé, ovšem neměli by ji při výběru řadit na první místo. Třeba při procházení výše zmíněných parametrů zjistí, že existuje ještě o dost lepší výrobce. Proto se při výběru zkuste porozhlédnout víc kolem, i když značka samozřejmě hraje svou roli. A může jít o populární Huawei, Samsung, Xiaomi nebo Nokia.

P.S. Tenhle odstavec platí i pro zákazníky Applu ;).

A kolik mě to bude stát?

Ač je cena zařazena na konec, je v podstatě nejdůležitější. Kdyby všechny mobily stály stejně, tak si samozřejmě vybereme ten s nejlepšími parametry. Právě cena nás nutí přemýšlet, co přesně od přístroje požadujeme. Tady žádné doporučení nečekejte. To, kolik peněz dáte do mobilu, je vaše rozhodnutí. Tak vybírejte pečlivě a s rozvahou. Přejeme hodně štěstí a spokojenosti s telefonem vybraným podle tohoto návodu!

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil