nahoru

Baterie

Baterie je nezbytným základem každého telefonu. Doba výdrže baterie je klíčová a postupem času se u každého telefonu zkracuje. Proto je možné ji nahradit novou. Originální baterie vám zajistí naprostou kompatibilitu s mobilním telefonem, alternativní baterie je zas levnější a může mít vyšší kapacitu. Baterie do mobilu se také liší podle odhadovaného počtu nabíjecích cyklů nebo nabíjecího napětí, kterým by se měla nabíjet, aby se nepoškozovala. Na základě jakých parametrů se vybírá nejlepší baterie do telefonu?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

nebo si vyhledejte model:

Dostupnost na prodejnách

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

 

  • Originální baterie – jejich hlavní výhodou je jistá kompatibilita s telefonem a záruka kvality. Mínusem může být vyšší cena.
  • Alternativní baterie – univerzální pro více modelů telefonů. Při výběru je třeba pozorně kontrolovat všechny parametry, aby odpovídaly vašemu telefonu. Pořídíte je za nižší cenu, oproti tomu mívají alternativní baterie zpravidla kratší životnost.
Na co všechno se zaměřit při výběru baterie?
  • Model telefonu – aby nová baterie v telefonu správně pracovala, musí být s ním kompatibilní. Mnohdy jsou ale náhradní baterie jedné značky vhodné pro více modelů telefonů.
  • Počet nabíjecích cyklů – orientační parametr, který uvádí, kolikrát budeme moci baterii nabít a vybít. Jedná se o parametr důležitý pro porovnání různých baterií. Skutečný počet nabití a vybití bude záviset mj. na tom, jak často s telefonem pracujete, na kolik se ohřívá baterie.
  • Kapacita baterie – značí výdrž baterie na jedno nabití, označuje se v jednotkách mAh (miliampéhodina). Čím vyšší hodnota kapacity baterie, tím delší výdrž, ale také delší doba nabíjení a vyšší hmotnost. Hodnoty se pohybují v rozpětí od 570 do 5800 mAh.
  • Nabíjecí napětí baterie do mobilu – vlastnost určující rychlost nabíjení mobilu, uvádí se ve voltech (V) a je třeba si dát pozor na podporované napětí původní baterie, aby nebyla nová baterie poškozena.
Pár tipů, jak o baterii správně pečovat
V mnoha telefonech je dnes baterie součástí hardwaru a nedá se vyměnit. Proto je o ní třeba dobře pečovat:
  • Dbejte, aby se váš mobilní telefon zbytečně nepřehříval – nabíjejte telefon bez pouzdra.
  • Vyvarujte se extrémním teplotám – vysokým i nízkým, které mají na baterii špatný vliv. V autě nevystavujte telefon slunci, za sklem se teplota ještě zvyšuje. Proto doporučujeme používat držák do ventilace, kde vám bude nápomocná klimatizace, která telefon i baterii schladí.
  • Nenechte mobil nikdy vybít do nuly! Raději ho vypněte a zapněte až při nabíjení.
  • Baterii dobíjejte doporučeným proudem.
Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil