nahoru

Alternativní baterie

Pokud potřebujete vyměnit baterii pro mobilní telefon, můžete náhradu hledat mezi takzvanými alternativními bateriemi. Alternativní baterie většinou nejsou vyráběny výrobci mobilních telefonů, a proto jsou o poznání levnější. Alternativní baterie pro mobilní telefony tak může sloužit jako dobrá krátkodobá náhrada. Alternativní baterie pro mobilní telefon zároveň mohou mít větší kapacitu než originální, čímž zajistí delší výdrž. Podle čeho se rozhodovat při výběru alternativní baterie?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

nebo si vyhledejte model:

Dostupnost na prodejnách

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Jakou kapacitu by měla mít náhradní baterie?
Kapacita baterie je základní parametr, který do velké míry rozhoduje o tom, jak dlouho vydrží telefon na jedno nabití. U nových telefonů se kapacita pohybuje nejčastěji kolem 3 500-4 500 mAh. U náhradních baterií číslo není tak vysoké, což z kapacity činí ještě podstatnější parametr.

  • Do 1 000 mAh – taková alternativní baterie pro mobilní telefony se hodí hlavně pro tlačítkové nebo méně náročné dotykové telefony.
  • 1 000-2000 mAh – s takovou alternativní baterií vydrží telefon 1-2 dny běžného používání na jedno nabití.
  • Nad 2 000 mAh – takové alternativní baterie už jsou kvalitnější. Při běžném používání vydrží i náročnější mobil 2-3 dny, v případě častého užívání poté minimálně 1 den.

Typy baterií
Alternativní baterie pro mobilní telefony nejčastěji využívají dva typy své konstrukce.
  • Li-Ion – jde o lehkou baterii, která netrpí paměťovým efektem (neničí se v takové míře její články). Dnes se v mobilních telefonech používá velmi často.
  • Li-Pol – jsou výdržnější než baterie Li-Ion, a proto je využívají třeba mobilní telefony Nokia.

Co je ještě důležité u alternativní baterie?
  • Základem samozřejmě je, abyste si koupili správnou alternativní baterii pro vás mobilní telefon. Baterie jsou odlišné i pro různé modely v rámci jedné značky, proto vybírejte opatrně.
  • V mobilních telefonech začínají baterie odcházet po přibližně 2-3 letech. Běžná alternativní baterie by správně měla vydržet minimálně rok.
  • Abyste zvýšili životnost alternativní baterie, snažte se nenechat mobilní telefon úplně vybít a po úplném nabití ho nenechávat v nabíječce příliš dlouho.
Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil