nahoru

Android vs. iOS: Jaké jsou výhody a slabiny nesmiřitelných rivalů?

Víte, jak poznáte, že si váš kamarád koupil iPhone? Měsíc nebude mluvit o ničem jiném. No dobře, ale když se iPhone rozbije, je z toho trochu lepší Samsung. Mezi uživateli produktů se systémem iOS a Android zkrátka hoří válka o to, co je lepší. Podívejme se, jaké jsou jejich hlavní rozdíly.

Aktualizace operačního systému

Tak tady vede iOS na plné čáře. Má to ovšem taky o mnoho jednodušší. Jednotlivé značky si totiž musí přizpůsobovat Android pro své mobily, zatímco Apple je vyvíjí přímo pro své výrobky. Proto vždy dostanete nejnovější verzi operačního systému, což u Androidu trvá déle. Kvůli aktualizacím navíc občas padá, což se u iOS moc často neděje.

Kompatibilita s dalšími zařízeními

V tomto bodě vrací Android úder. Provázanost iOS s jinými zařízeními je totiž skvělá pouze v případě, že jde o další produkty se systémem iOS. S jinými už to moc nefunguje. Uživatelé si často stěžují na omezené Bluetooth a u některých mobilů absenci USB připojení. Když tedy vezmeme v potaz, že stroje od Apple jsou skvěle propojené jenom mezi sebou, vyjde nám Android jako vítěz. Flexibilita se v dnešní době cení!

Soukromí a bezpečnost

Na úbytek soukromí s nástupem moderních technologií upozorňuje mnoho expertů. Jak jsou na tom operační systémy? Apple je často ceněn právě kvůli tomu, že se nesnaží zjistit o uživatelích všechny informace. Tohle je velké mínus u Androidu. Snaží se o uživatelích hodně dozvědět, což je zásah do jejich soukromí. Není to nijak fatální, ovšem k dobru mu to přičíst nemůžeme. A bezpečnost? Zde opět využívá iOS výhody, že je vyvíjen pro úzký okruh přístrojů. Má tak ucelenější bezpečností systém než Android. Pokud ovšem výrobce dobře modifikuje Android pro svoje mobily, může být bezpečnostní systém na velmi dobré úrovni. Příkladem skvělého zabezpečení i u Androidu předvádí Samsung se zabezpečený režim Samsung KNOX.

Vybavení a aplikace

Pokud jde o doplňky, máte u Androidu o dost širší výběr. Může jít o IR senzor nebo zmiňované USB. iPhony navíc běžně nepodporují paměťové karty, což vás limituje ve velikosti úložiště. Takže tady Android jasně vyhrává, mobily s ním mají o dost více možností. Jak je to u aplikací? Tam asi nezbývá, než vyhlásit remízu. Jejich množství je obrovské, většina je vyvíjena pro oba systémy. iOS má některé velmi kvalitní jen pro sebe, u Androidu je jich zase větší množství. Vybere si zkrátka každý.

Co si tedy mám koupit?

Odlišných parametrů je ještě celá řada, ale koneckonců o tomto tématu nechceme psát román. Vybrali jsme tedy jen ty nejdůležitější. A jak to tak bývá, výsledek jejich konfrontace je nerozhodný. Mobil s Androidem je více kompatibilní a flexibilní, iOS zase více promyšlený a kvalitnější. Roli samozřejmě hraje i cena, produkty Applu jsou prostě dražší. Rozhodně však nejde o vyhozené peníze, pokud hledáte kvalitní, bezpečný a bezproblémový telefon.

 

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil