nahoru

Jak správně vybrat mobil pro seniora?

Představte si, že by vynalezli teleport v době, kdy vám bude sedmdesát. Asi byste raději dál používali vlak a auto, protože byste jim víc věřili a rozuměli. Takto to mají dnes senioři s chytrými telefony. Často nemají potřebu používat spoustu aplikací a skvělý fotoaparát. Razí heslo, že v jednoduchosti je krása. Jak pro ně vybrat vhodný mobil, aby mu rozuměli a měli v něm vše, co potřebují?

Proti proudu zmenšování

V dnešním světě se většina věcí zmenšuje. Platí to i pro klávesy na telefonech. Výrobci předpokládají, že vám menší klávesy nedělají problém a píšete na nich bez problémů. Senioři však rozhodně více ocení opak. Ať už kvůli slabému zraku nebo jednodušší orientaci jsou pro ně zkrátka velká tlačítka ideální. Ze stejného důvodu by měl být displej dostatečně velký, aby na něm bylo všechno snadno čitelné. Vaši rodiče nebo prarodiče by si měli SMS od vás přečíst bez problémů.

Odolnost je základ

Výdrž Nokie 3310 se už stala v podstatě legendou. Senioři celkově ocení odolnější mobil, který se nezničí prvním pádem ze stolu. Podobně výdržná by měla být i baterie, aby nebylo třeba pořád myslet na dobíjení. A pokud by bylo třeba volat rychle pomoc, není na hledání nabíječky čas.

SOS tlačítko

Se stářím se chtě nechtě pojí různé zdravotní problémy. Chcete-li zvýšit šanci, že se k vašemu blízkému dostane pomoc včas, kupte mu telefon s SOS tlačítkem. To stačí zmáčknout a automaticky se pošle zpráva na předem zadané číslo s polohou, kde se dotyčný právě nachází. Díky tomu můžete danému člověku vyrazit na pomoc nebo zavolat záchranné složky.

S foťákem, nebo bez foťáku?

Jestli by měl mít pořízený telefon i fotoaparát, na to je nejlepší se přímo zeptat. Někdo si rád občas vyfotí nějaký hezký moment z rodinné sešlosti, jiný by foťák vůbec nevyužil. Nejde o nějak důležitý parametr u mobilů pro seniory, ale jeho přítomnost v případě zájmu jistě potěší.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

13

Zkušení specialisté
máme více než 13 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

10

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil

Famózní a fascinující novinky od F-mobil.

Přihlaste se k odběru a jednou za čas vám pošleme fantastické akce, novinky a mnoho dalšího