nahoru

Jak správně vybrat mobil pro seniora?

Představte si, že by vynalezli teleport v době, kdy vám bude sedmdesát. Asi byste raději dál používali vlak a auto, protože byste jim víc věřili a rozuměli. Takto to mají dnes senioři s chytrými telefony. Proto existují mobilní telefony pro seniory. Mobil pro staré lidi má velká tlačítka a zvětšené písmo na displeji, aby se dobře četlo. Jaké věci jsou podstatné pro mobily pro seniory?

Proti proudu zmenšování

V dnešním světě se většina věcí zmenšuje. Platí to i pro klávesy na telefonech. Výrobci předpokládají, že vám menší klávesy nedělají problém a píšete na nich bez problémů. Senioři však rozhodně více ocení opak. Ať už kvůli slabému zraku nebo jednodušší orientaci jsou pro ně zkrátka velká tlačítka ideální. Mobily pro babičku nebo dědečka tak mají velký displej i tlačítka, aby si senioři mohli SMS zprávy bez problémů přečíst.

Odolnost je základ

Výdrž telefonu Nokia 3310 se už stala v podstatě legendou. Senioři celkově ocení odolný mobil, který se nezničí prvním pádem ze stolu. Mobilní telefon pro seniory zkrátka musí něco vydržet, ale nečekejte od něj velká písmena. Podobně výdržná by měla být i baterie, aby nebylo třeba pořád myslet na dobíjení. A pokud by bylo třeba volat rychle pomoc, není na hledání nabíječky čas. Takové mobily pro staré lidi vyrábí třeba Aligator, Evolveo nebo CPA.

SOS tlačítko

Se stářím se chtě nechtě pojí různé zdravotní problémy. Chcete-li zvýšit šanci, že se k vašemu blízkému dostane pomoc včas, kupte mu mobil pro seniory s SOS tlačítkem. To stačí zmáčknout a automaticky se pošle zpráva na předem zadané číslo s polohou, kde se dotyčný právě nachází. Díky tomu můžete danému člověku vyrazit na pomoc nebo zavolat záchranné složky.

S foťákem, nebo bez foťáku?

Jestli by měl mít pořízený telefon pro babičku nebo dědečka i fotoaparát, na to je nejlepší se přímo zeptat. Někdo si rád občas vyfotí nějaký hezký moment z rodinné sešlosti, jiný by foťák vůbec nevyužil. Nejde o nějak důležitý parametr u mobilů pro seniory, ale jeho přítomnost v případě zájmu jistě potěší. Pořiďte tedy ten nejlepší mobil pro seniory.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil