nahoru

Mobilní telefony s NFC

Mobilní telefony s NFC umožňují bezpečnou a rychlou výměnu dat. Mobily s NFC dokáže provádět bezkontaktní platby, nabíjet mobily mezi sebou, načítat QR kódy, nabíjet si svůj telefon nebo odemykat dveře. Dají se s ním také rychleji přenášet soubory, začíná se vydávat i občanský průkaz s NFC čipem. NFC sice funguje jen na vzdálenost několika centimetrů, je však mnohem rychlejší než Bluetooth. Mobily s NFC však mají celou řadu dalších výhod. Jaké přesně to jsou a co vlastně znamená NFC?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

Dostupnost na prodejnách

Operační systém

Android nebo iOS?

Počet objektivů zadního fotoaparátu

Rozlišení hlavního fotoaparátu

  Od:

  Do:

Světelnost hlavního fotoaparátu

Počet objektivů selfie fotoaparátu

Rozlišení selfie fotoaparátu

  Od:

  Do:

Světelnost selfie fotoaparátu

Optický zoom

Rozlišení videa

Počet jader

Rychlost procesoru

  Od:

  Do:

Úhlopříčka displeje

  Od:

  Do:

Rozlišení displeje

Použití telefonu

Konstrukce telefonu

Paměť RAM

Vnitřní úložiště

Podpora paměťových karet

Paměťová karta max

WIFI (WLAN)

Internet v mobilu

Hmotnost

  Od:

  Do:

Kapacita baterie

  Od:

  Do:

Rychlonabíjení

Datový / napájecí konektor

Sluchátkový konektor

Typ SIM karty

Čtečka otisků prstů

Odolnost proti pádu

Certifikace odolnosti

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Co přesně znamená NFC?
Řada chytrých mobilních telefonů podporuje NFC (Near Field Communication). Jde o bezdrátovou technologii, která funguje přibližně do vzdálenosti 4-5 centimetrů. Může se to zdát málo, ale díky minimální vzdálenosti nabízí velkou rychlost přenosu dat. Doba odezvy se pohybuje kolem 100 milisekund. NFC je také lépe zabezpečená, protože se skrze tuto technologii často provádějí bezkontaktní platby z telefonu.
Na co se NFC mobilní telefony používají?

 • Bezkontaktní platby – jak už bylo zmíněno, NFC mobily se nejčastěji používají pro platby. Stačí přiložit telefon s načtenou vaší debetní či kreditní kartou k terminálu a platba takřka okamžitě proběhne.
 • Přenos souborů – potřebujete mezi dvěma telefony poslat velké datové soubory? V tom případě použijte NFC, jde o mnohem rychlejší způsob než Bluetooth. Pokud přehráváte fotky z dovolené nebo dlouhá videa, jde o nejlepší způsob bezdrátového přenosu.
 • Nabíjení – pomocí NFC je dokonce možné mezi sebou telefony nabíjet, pokud oba podporují bezdrátové nabíjení. Velmi užitečná funkce pokud si zapomenete nabíječku.
 • Běžné funkce – mobilní telefony s NFC je samozřejmě možné použít i na import kontaktů, načtení menu v restauraci nebo odemykání čipových dveří. Funguje také pro spouštění map v autě či odesílání SOS zprávy. Někteří lidé jistě ocení speciální budík, který se vypne až v případě, že mobil položíte na NFC nálepku, kterou si prozíravě večer dáte do jiné místnosti.
 • Občanský průkaz – od příštího roku by se měly začít vydávat občanské průkazy s NFC čipem, který bude možné načíst v telefonu. To usnadní vaši komunikaci s úřady.
Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil