nahoru

Odolné mobily Motorola

Odolné telefony jsou vhodné pro outdoorové aktivity, jsou totiž mnohem odolnější vůči mechanickému poškození. Outdoorové telefony jsou také odolné proti prachu a vydrží i extrémně vysoké teploty. Odolný telefon může být tlačítkový, jehož odolnost je opravdu vysoká, existuje i celá řada odolných dotykových telefonů, na nichž si můžete pustit třeba navigaci s mapou. Outdoorový telefon má také různé stupně krytí, které mohou zajistit i jeho voděodolnost na několik minut. Co kvalitní odolné telefony vydrží? A podle jakých kritérií vybírat?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

Operační systém

Android nebo iOS?

Počet objektivů zadního fotoaparátu

Rozlišení hlavního fotoaparátu

  Od:

  Do:

Světelnost hlavního fotoaparátu

Počet objektivů selfie fotoaparátu

Rozlišení selfie fotoaparátu

  Od:

  Do:

Světelnost selfie fotoaparátu

Optický zoom

Rozlišení videa

Počet jader

Rychlost procesoru

  Od:

  Do:

Úhlopříčka displeje

  Od:

  Do:

Rozlišení displeje

Použití telefonu

Konstrukce telefonu

Paměť RAM

Vnitřní úložiště

Podpora paměťových karet

Paměťová karta max

WIFI (WLAN)

Internet v mobilu

Hmotnost

  Od:

  Do:

Kapacita baterie

  Od:

  Do:

Rychlonabíjení

Datový / napájecí konektor

Sluchátkový konektor

Typ SIM karty

Čtečka otisků prstů

Odolnost proti pádu

Certifikace odolnosti

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Jak se vyznat ve stupních krytí?
Zásadní otázkou pro odolný mobilní telefon je kvalita jeho krytí. Ta se určuje podle dvou čísel – první z nich je odolnost vůči prachu a maximální hodnota je 6. Druhé je odolnost vůči vodě s maximální hodnotou 9. Rozlišujeme dva nejčastější typy krytí odolného telefonu.

 • IP67 – zabraňuje vniknutí cizích částic do mobilu. Zároveň je ho takto možné ponořit do hloubky okolo 1 metru až  na několik desítek minut.
 • IP68 – jelikož dokonalá ochrana telefonu před vodou ještě neexistuje, jde o nejvyšší stupeň. Tyto voděodolné telefony vydrží ponoření až do hloubky uvedené výrobcem.
Dotykový, nebo tlačítkový?
Mohlo by se zdát, že opravdu odolné mohou být jen tlačítkové telefony. Nabídka odolných dotykových telefonů se však dnes stále rozrůstá.
 • Tlačítkový odolný telefon vydrží opravdu v podstatě cokoliv, jen si vzpomeňte na legendární Nokii 3310. Zároveň však nabízí základní funkce nežli dotykové mobily.
 • Dotykový odolný telefon je parťákem pro sportovní aktivity a nebo pomocníkem na stavbách. Jako odolný smartphone má samozřejmě k dispozici všechny dostupné aplikace včetně map.
Co dalšího by měl odolný telefon mít?
Podíváme se, jaké další vlastnosti a technologie by měly odolné mobily mít.
 • Odolnost vůči pádu – většina odolných telefonů využívá propracované gumové prvky, které tlumí náraz. Smartphone by tak měl vydržet i pád s několika metrů.
 • Extrémní teploty – na cestách je možné se setkat i s teplotami, při kterých by se normální telefony přehřívaly. Díky těsnění a speciální úpravě vydrží outdoroové telefony fungovat i ve vysokých teplotách.
 • SOS tlačítko – může být záchranou v krizové situaci. Po jeho stisknutí mobil automaticky vytočí přednastavené číslo nebo odešle svou aktuální polohu. Vhodné pro okamžitou reakci na hrozící nebezpečí nebo při zabloudění.
DUAL SIM – mnoho lidí využívá odolné telefony pro exotické cesty. V takovém případě se zvláště v Asii hodí mít více slotů pro SIM s 4G LTE, která je při zakoupení v dané zemi velmi levná. Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil