nahoru

Jak postavit chytrou domácnost

Před pár lety se s vtipem říkalo, že za chvíli bude i trouba chytřejší než my. Uplynulo několik let a dnes si můžeme zařídit celou chytrou domácnost, kterou můžeme v podstatě ovládat na dálku. Případně může fungovat sama s notnou dávkou umělé inteligence. Pojďme se podívat, jak na to.

K čemu je chytrá domácnost?

Proč si vlastně chytrou domácnost zařizovat, když všechno, co zvládne udělat, si může člověk zařídit sám? Protože vám to usnadňuje starost o váš domov, všechno zvládnete ovládat přes aplikaci v chytrém telefonu. Už žádné rozsvícené světlo přes víkend, když jste byli pryč či chladný byt při návratu. Chytrá domácnost vám zkrátka usnadní život v mnoha ohledech.

Jednoúčelové sady nebo centrální jednotky

Při zařizování se musíte rozhodnout, kolik do chytré domácnosti chcete investovat. Jednoúčelové sady jsou jistě výborné a poměrně levné, příliš je však nejde propojit dohromady. Zvlášť pokud by byly od jiného výrobce, tak je často nelze kombinovat vůbec. Centrální jednotka stojí více peněz, při její instalaci se zapotíte, ale vytvoříte tím skvělou a kompletní inteligentní domácnost. Celou ji pak budete ovládat pomocí jedné aplikace, vše tedy budete mít na jednom místě.

 Zařízení chytré domácnosti

Pojem chytrá domácnost se může týkat téměř všeho, na co si jen vzpomenete. My si tady několik nejčastěji používaných komponentů představíme a popíšeme. Co všechno můžete ovládat svým mobilem?

Chytré osvětlení

Nechce se vám už vstávat z postele, abyste zhasli? Stačí vypnout osvětlení na dálku mobilem. Chytrá světla toho umí samozřejmě mnohem víc jako postupně se ráno rozsvěcet, měnit intenzitu či nepravidelně rozsvěcovat kvůli odlákání zlodějů. Více se dozvíte v článku Chytré žárovky a osvětlení.

Chytré zásuvky a spínače

Báli jste se nechat mobil v nabíječce, protože by se mohla vyzkratovat? Chytré spínače špatně pracující spotřebiče sami odpojí. Zároveň jich můžete jedním tlačítkem zapnout více najednou a ještě vás budou průběžně informovat o spotřebě energie. Umí toho i o dost víc, přečtěte si o tom v článku Chytré zásuvky a spotřebiče.

Chytré termostaty

Málokdo má rád návraty z dovolené nebo relaxačního víkendu do nevytopené nebo naopak přehřáté domácnosti. S termostatem si všechno zapnete na dálku, navíc se i zapne sám od sebe, pokud zaznamená váš pohyb v domě. Zjistěte více v článku Chytré termostaty.

Chytré senzory

Senzory pomáhají chránit váš domov před vykradením, požárem, vytopením a spoustou dalších nepříjemností. Jakmile zaznamenají nějaký problém, pošlou vám okamžitě upozornění.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil