nahoru

Osvětlení

Chytré osvětlení je nezbytnou součástí SmartHome. Chytré žárovky je možné ovládat na dálku přes mobilní telefon, ať už se propojují přes Bluetooth, Wi-Fi nebo jiné možnosti. Dále je možné měnit intenzitu světla nebo celou řadu barev. Chytrými žárovkami je možné vybavit celý byt a všechno ovládat z jednoho telefonu. Zajímavou funkcí je i možnost nastavení rozsvěcení v určitých intervalech, aby světlo odrazovalo zloděje, když jste delší dobu pryč. Jak vybrat to správné chytré osvětlení?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

Dostupnost na prodejnách

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Jaké jsou možnosti propojení inteligentní osvětlení?
Chytré osvětlení je možné ovládat přes váš mobilní telefon, tablet i počítač. Existují dva základní způsoby propojení zařízení.

  • Bluetooth – umožňuje ovládání žárovky z pohodlí postele. Jde o spolehlivou síť, která nemá problémy s výpadky, funguje velmi rychle. Její nevýhodou je malý dosah, žárovku je možné vypnout či zapnout na vzdálenost jen několik metrů.
  • Wi-Fi – chytrou žárovku je takto možné ovládat kdekoliv, pokud máte připojení k internetu. Pokud tedy zapomenete doma zhasnout, stačí vše napravit na vašem smartphone. Zároveň je možné rozsvítit si už předtím, než dorazíte domů, abyste nemuseli hledat vypínač po tmě.
  • Další možnosti – chytré žárovky se mohou propojit i přes Zig-Bee nebo Z-Wave, které se používají hlavně při ovládání přes dálkový ovladač světel.

Síla světla
Při výběru žárovky je nutné se zaměřit i na její maximální světelnost. Její síla se udává v luxech (lx) a určuje, jak velkou plochu je inteligentní osvětlení schopno efektivně osvítit.
  • Do 200 lx – takové chytré žárovky stačí na menší místnosti jako chodba nebo koupelna. Případně se žárovky s menší intenzitou světelnosti používají v místech, kde není třeba tak silné světlo. Jak příklad uveďme garáže nebo spíž.
  • Nad 200 lx – se používá pro místnosti, kde je třeba vidět opravdu dobře jako kancelář nebo nebo obývací pokoj. Žárovky nad 1 000 lx už se používají na specializované místnosti jako chirurgický sál nebo zlatnictví.

Co všechno umí chytré žárovky?
Kromě již uváděného ovládání na dálku a měnění intenzity světla je velmi využívaná změna barvy pro naladění atmosféry. Velmi užitečnou funkcí je náhodné rozsvěcení v různých místnostech pro vytvoření zdání, že v domě někdo je. Tato funkce má za úkol odradit zloděje když jste delší čas pryč. Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil