nahoru

SmartCar

SmartCar vám usnadňuje řízení a pomáhá se vždy dostat do cíle. Mezi nejčastěji využívané prvky SmartCar patří navigace a kamery do auta neboli dashcam. Autonavigace vám vždy naplánuje nejrychlejší trasu, autokamera ji zaznamenává, pomáhá hlídat auto před vykradením a může sloužit jako důkaz u dopravních nehod. Při výběru dbejte u GPS navigace do auta na velikost displeje, balíček předvolených map, způsoby připojení nebo kvalitu jízdního asistenta. Jak vybrat ty správné doplňky SmartCar?
 
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

Dostupnost na prodejnách

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

GPS navigace do auta
Jsou dnes mnohem populárnější než papírové mapy. Dokážou totiž vymyslet nejkratší trasu, upozornit na špatnou dopravní situaci a uzavírky nebo ukázat vaši přesnou polohu. Podle čeho se však autonavigace vybírají?

  • Balíček map – všechny navigace v sobě již mají předinstalovaný určité mapy. Některé jen Českou republiku, ty lepší Evropu nebo i takřka celý svět. Zároveň zaručují pravidelné aktualizace kvůli uzavírkám a novým silnicím.
  • Velikost displeje – abyste na navigaci bez problémů viděli a dala se ovládat, měl by displej ít úhlopříčku aspoň 4,5“.
  • Připojení – navigace často nabízejí připojení k internetu pro častou aktualizaci dopravní situace. Podobně slouží i přijímač RDS-TMC, jehož používání je zdarma.
  • Jízdní asistent – GPS navigace do auta vám může pomoci s parkováním, přejížděním do pruhů či aktuální nejvyšší povolenou rychlostí.

Kamery do auta
Kamera do auta neboli dashcam slouží k natáčení jízdy a zaznamenávání trasy. Může hlídat zaparkované auto nebo pomoci rozklíčovat dopravní nehody. Jaké jsou důležité parametry při výběru?
  • Rozlišení – kamery do auta dnes běžně natáčejí na HD nebo Full HD. Při lepším rozlišení je možné ze záznamu poznat i detaily, typicky budou dobře čitelné SPZ okolních vozidel.
  • Počet snímků – počet snímků za minutu se udává v fps a určuje plynulost videa. Pro bezproblémové nahrávání je potřeba minimálně 20-30 fps.
  • Úhel záběru – je možné upravovat, dashcam by měla zvládat 120-170°. Kamery mají také automatické ostření, aby rozlišení zůstalo co nejlepší.
  • Výdrž baterie – dashcam bývá nabíjena z autobaterie během jízdy. Měla by však mít i malý akumulátor, aby mohla natáčet i několik hodin po vypnutí motoru.
  • Důležitou funkcí je také uzamčení záznamu při nehodě, aby se daná stopa nemohla vymazat. S tím souvisí takzvaná přehrávací smyčka – ve chvíli, kdy dojde místo v paměti, pokračuje se v nahrávání a zároveň se odmazává nejstarší nahraný obsah.
Pro jízdu pomáhá i GPS senzor, který zaznamenává trasu a odhaluje řidiči radary.
Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

SmartCar - vyberte si z kategorií

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil