nahoru

Kamery do auta

Tzv. dashcam nebo-li kamera do auta je schopna v reálném čase zaznamenávat dění před i za vozidlem, to vše ve vysoké kvalitě i např. v širokoúhlém záběru. Kamera do auta představuje  důležitý zdroj důkazního materiálu v případě dopravní nehody nebo pojistné události. Pomůže hlídat i vaše zaparkované auto. Při výběru autokamery se řídíme zejména snímkovou frekvencí, úhel záběru, výdrž baterie, speciální funkce a rozlišením záznamu. Jak vybrat tu správnou kameru do auta?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

Dostupnost na prodejnách

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Jaké je vhodné rozlišení pro dashcam?
Rozlišení kamery do auta určuje kvalitu natočeného materiálu. Většina kamer dnes zvládne minimálně HD, který zcela stačí na zaznamenání všech dopravních situací a dobrý přehled o jízdě. Lepší kamery do auta mají rozlišení Full HD. Díky nim budete moci přečíst ze záznamu i SPZ okolních aut a další důležité detaily, které by mohly být důležité při prokazování totožnosti.
Paměť kamery do auta

  • Kamery do auta nemají prakticky žádnou vnitřní paměť, je tedy potřeba v nich mít paměťovou kartu.
  • Nejčastěji podporované rozhraní paměťové karty je microSD, případně microSDHC nebo microSDXC. Optimální velikost je 64-128 GB.
  • Dashcam zpravidla pokud dojde paměť začne automaticky vymazávat nejstarší obsah a rovnou nahrávat nový. Víte-li, že tedy budete nějakou část záznamu potřebovat, raději si ji zálohujte na jiné paměťové kartě.

Další důležité parametry
  • Počet snímků – se udává v fps a určuje plynulost videa. Pro kvalitní nesekající se video je dobré mít kameru s 20-30 fps.
  • Úhel záběru – určuje, jak široký má dashcam záběr. Minimum by pro vás mělo být 140°, ty nejlepší kamery do auta zvládají až přes 170°.
  • Výdrž baterie – autokamery jsou nejčastěji dobíjeny přes kabel při jízdě autem. Mají však malý akumulátor, aby vydržely i několik hodin po vypnutí motoru.
  • Funkce – kamera do auta může mít třeba tzv. G-senzor, který detekuje náraz. Parkovací mód pak zapne kameru ve chvíli, kdy se někdo dotkne auta. Hodí se i propojitelnost s GPS, díky níž dashcam zaznamenává projetou trasu.
Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil