nahoru

Myši

Myš patří mezi základní doplňky k počítači. U stolního PC jsou počítačové myši nutností, hodí se i k notebookům. Liší se podle způsobu využití, tady se dělí na kancelářské myši a herní myši. Dalším důležitým parametrem je, zda je myš drátová nebo bezdrátová. Dále záleží například na tom, zda má myš k počítači optický nebo laserový snímač. Dále je také třeba vybrat správnou velikost myši, aby vám dobře seděla do ruku. Jaká všechna kritéria vzít v potaz, pokud chcete vybrat správnou počítačovou myš?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

Dostupnost na prodejnách

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Na co myš potřebujete?
Podle způsobu využití se myši dělí na dvě základní kategorie.

  • Kancelářské myši – se vlastně dají rozdělit na dva poddruhy. První jsou klasické myši určené pouze k ovládání počítače, které stojí pár sto korun. Druhou možností jsou myši uzpůsobené přesně pro vaši ruku, abyste po celých dnech s myší v ruce neměli bolesti. V takovém případě se dbá na správné postavení prstů a aby zápěstí nebylo příliš namáháno.
  • Herní myši – se vyznačují specifickým designem a programovatelnými tlačítky pro rychlejší ovládání. Jsou uzpůsobeny pro co nejrychlejší pohyb ruky. Velmi důležitá je co nejrychlejší odezva, proto většina herních myší zůstala drátová. Jejich znakem je i různě barevné podsvícení pro lepší přehlednost za tmy a větší efekt. Mívají také pogumovaný povrch, aby v ruce co nejméně klouzaly.

Připojení myši
I v tomto případě je třeba volit mezi dvěma možnostmi.
  • Drátové myši – mají klasický kabel, který se přes konektor připojuje do počítače. Jejich výhodou je nízká doba odezvy i při nižší ceně, nedochází zde k výpadkům signálu. Limitující je samozřejmě jejich kabel, který standardně má kolem 1,5 metru.
  • Bezdrátové myši – se s počítačem propojují přes Bluetooth, Wi-Fi nebo USB port. Fungují na dosah několika metrů, většina výrobců uvádí až kolem 10 metrů, pokud v okolí nejsou žádné překážky. Vše se tak dá ovládat na dálku, nevýhodou však je nutnost měnit v nich pravidelně baterie.

Vhodná velikost myši
Myš by vám měla padnout přesně do dlaně. Velikosti myši jsou udávány stejně jako u oblečení. Pro malou ruku s délkou od konce prostředníčku k hřbetu dlaně kolem 17 cm se hodí velikost S, pro 20 a více cm potom XL. Stejně jako s oblečením však bude nejlepší, když si sami vyzkoušíte, která myš vám padne správně do ruky. Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil