nahoru

Dokovací stanice

Trápí vás změť kabelů na pracovním stole? Chcete si udělat na stole pořádek? Pak jsou pro vás řešením dokovací stanice. Pomocí dokovacích stanic nebo replikátorů portů můžete připojit současně několik zařízení od telefonu až po reproduktor. Dokovací stanice mohou být specifické, nebo univerzální. Replikátor portů poté funguje jako zjednodušená dokovací stanice. Rozlišují se především typem portů. Jaké jsou základní typy dokovacích stanic a podle čeho vybrat tu pravou?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

nebo si vyhledejte model:

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Specifické dokovací stanice
Dokovací stanice ušité na míru vašemu telefonu, sluchátkům nebo hodinkám. Zajišťují perfektní sladěnost jak funkční, tak designovou. Nevýhodou je pak vyšší cena a fakt, že ne každý notebook má pasující dokovací stanici. 
Jestli je váš notebook kompatibilní s dokovací stanicí, poznáte podle konektoru, který se nachází na jeho spodní případně zadní straně. Obecně se dá říct, že “svou“ dokovací stanici mají spíše dražší profesionální a firemní notebooky. U běžných méně výkonných nebo herních notebooků se s tím zpravidla nesetkáme.
Univerzální dokovací stanice
Na rozdíl od specifických dokovacích stanic se připojují pomocí USB a je tak možné je připojit k libovolnému telefonu nebo hodinkám. Jsou obecně levnější, nicméně jejích funkce mohou být omezenější. Můžete se setkat například také s horší kvalitou přenosu videa na externí monitor.
Replikátory portů
Víceméně zjednodušená verze dokovacích stanic. Chybí zde některé funkce, kterými disponují dokovací stanice. Jedná se především o nabíjení notebooku, které vám replikátor portů neumožní. Kromě toho zde chybí sloty pro rozšiřující karty případně externí pevný disk. Nicméně pokud se bez některých funkcí obejdete, můžete na replikátoru portů značně ušetřit.
Typy konektorů na dokovacích stanicích a replikátorech portů

  • USB – nejčastěji používaný port, k němuž připojíte všechny základní zařízení, jako jsou flashdisky, klávesnice, myš atd.
  • Audio výstup & vstup na mikrofon – připojíte jak sluchátka, tak reproduktory nebo mikrofon
  • LAN – pro připojení k internetu přes kabel, hodí se především v místech, kde není WiFi
DVI, HDMI, VGA – konektory umožňují připojení vizuálních zařízení, jako jsou monitory nebo projektory Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

13

Zkušení specialisté
máme více než 13 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

10

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil

Famózní a fascinující novinky od F-mobil.

Přihlaste se k odběru a jednou za čas vám pošleme fantastické akce, novinky a mnoho dalšího