nahoru

Dokovací stanice

Dokovací stanice jsou univerzální přístroje, které nabízejí mnoho druhů portů. Díky tomu je možné s nimi propojit většinu zařízení v domácnosti. Dokovací stanice mohou váš mobil propojit s notebookem nebo umožňují pracovat na více monitorech. Zároveň vaše zařízení neustále nabíjí. Dokovací stanice mohou být univerzální pro všechny značky, ale také specifické vyráběné konkrétní značkou. Dokovací stanice snadno propojí telefon s notebookem. Jaká jsou další specifika dokovací stanice?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Specifické vs. univerzální dokovací stanice
Existují dva základní typy dokovacích stanic. Každá má trochu jinou funkci, je tedy třeba pozorně vybírat, která vám bude v domácnosti užitečnější.

  • Specifické dokovací stanice jsou určeny pro určitý model nebo značku notebooků, nefungují s jinými typy. Jejich velkou výhodou však je velká sladěnost s daným notebookem. Propojení s vaším mobilním telefonem proběhne zcela bez problémů. Jsou určené hlavně pro pracovní notebooky, konektor pro specifickou dokovací stanici naleznete na zadní straně.
  • Univerzální dokovací stanice se s notebookem propojují přes USB port. Výhodou samozřejmě je kompatabilita s každým notebookem a také nižší pořizovací cena. Oproti specifickým však nemusí vždy fungovat stoprocentně správně.

Porty na dokovací stanici
Dokovací stanice samozřejmě nabízejí hned několik druhů vstupů, abyste s nimi mohli propojit různé přístroje. Běžně nabízejí mikroUSB a USB-C pro telefony, několik klasických USB, ty lepší i HDMI a zvukový port pro reproduktory nebo sluchátka.
Výhody dokovací stanice
Proč si vlastně dokovací stanici pořizovat, když všechny tyto porty máte v notebooku běžně? Je k tomu hned několik důvodů.
  • Během používání dokovací stanice je notebook neustále dobíjen.
  • Zbaví vás nepřehledné změti kabelů na stole, budete lépe vědět, od čeho jaký kabel je.
  • Velmi jednoduše s notebookem propojí mobilní telefon.
  • Při přenášení notebooku jinam stačí vyndat dokovací stanici, není nutné vyndavat všechny kabely.
Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

14

Zkušení specialisté
máme více než 14 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

10

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil