nahoru

Víte, podle čeho vybírat kameru do auta?

Kamera do auta vám může pomoci při dokazování pojistné události a ušetřit vám čas i peníze tehdy, kdy to bude třeba. Jak jí vybrat?

Jak nejlépe vybrat kameru do automobilu?

Dopravní nehody a incidenty na silnicích jsou potenciální součástí života každého řidiče. Abychom byli připraveni na neočekávané události a měli důkazy pro případ pojistné události, autokamera se stává neocenitelným společníkem na cestách. Jak ale vybrat tu správnou? Přečtěte si našeho průvodce, který vám pomůže v rozhodnutí, jakou kameru do auta si pořídit.

Trh s autokamerami nabízí širokou škálu možností od různých výrobců. Na výběr máte mezi jednoduchými modely a pokročilejšími variantami s rozšířenými funkcemi. Před nákupem je důležité zvážit, které funkce jsou pro vás klíčové.

Je legální používat v autě kameru?

Pokud kameru používáte pouze pro osobní účely a nezveřejňujete záznamy, je použití kamery zcela legální. Na hraně totiž může být sdílení některých citlivých informací, jako jsou záběry obličejů nebo SPZ.
Kamera musí být zároveň umístěná tak, aby nepřekážela řidiči ve výhledu a neohrožovala ostatní cestující. Pokud toto splňujete, nemusíte se bát oplétaček se zákonem! Jinak je tomu ale v některých evropských státech, např. v Dánsku jsou autokamery zcela zakázané. Pokud cestujete s autokamerou do zahraničí, informujte se o tamních pravidlech.

Základní funkce

Kvalita záznamu
Rozlišení záznamu je zásadní. Větší rozlišení znamená ostřejší a detailnější záběry. Doporučené rozlišení je minimálně Full HD (1080p), ale stále oblíbenější jsou i modely s 4K rozlišením.

Širokoúhlý objektiv
Objektiv s širokým úhlem záběru zajistí, že kamera zachytí co největší část dění kolem vozidla. Optimální úhel se pohybuje kolem 140 stupňů.

Noční vidění
Pokud hodně jezdíte za šera či v noci, zvolte kameru s podporou nočního vidění. Tato funkce vám zajistí kvalitní záznam i za snížené viditelnosti.

S kabelem nebo bez?
V době bezdrátových zařízení není problém najít kameru, která nepotřebuje připojení kabelem. U takových kamer do auta bez kabelu se ale soustřeďte na kapacitu baterie a nezapomínejte kameru pravidelně dobíjet.

Pokročilé funkce

Automatický start
Některé kamery mají funkci automatického startu při rozjezdu, nemusíte tedy pokaždé myslet na zapnutí kamery.

GPS
Autokamera s GPS umožňuje zaznamenávání polohy a rychlosti vozidla. To může být užitečné pro rekonstrukci událostí.

G-senzor
Tato funkce detekuje náraz a automaticky zabezpečí záznam před a po události. Záznam nelze náhodně smazat.

Parkovací režim
Kamera se aktivuje při pohybu okolo vozidla, což je užitečné pro monitorování parkovišť. Některé modely mají i detekci nárazu v parkovacím režimu.

Cloudové úložiště
Některé kamery umožňují ukládání záznamů do cloudu, což chrání data i v případě odcizení kamery.

Značky a recenze kamer do auta

Vybírejte autokameru od renomovaných výrobců. Mezi oblíbené značky patří například Lamax, Niceboynebo TrueCam. Přečtěte si také recenze uživatelů a odborníků na specializovaných webových stránkách.

Cena a kvalita
Pamatujte, že cena nemusí vždy znamenat kvalitu. Nejdražší model nemusí být pro vás tím nejlepším řešením. Zvažte své potřeby a vybírejte dle nich.

Při výběru autokamery je důležité zohlednit vaše potřeby, preferované funkce a rozpočet. Kvalitní autokamera vám může poskytnout klid na cestách a důležité důkazy pro případ nepříjemných situací. Nezapomeňte prověřit různé značky, recenze a porovnat nabídku na trhu. S informovaným výběrem autokamery budete mít klidnější a bezpečnější cesty.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil