nahoru

Tablety Rozlišení displeje: 2304x1440 px

Tablety jsou přístroje na pomezí mobilních telefonů a notebooků. Jsou skladnější než přenosný počítač, zároveň však disponují velkým displejem. Tablety se dají využít jak k prostému surfování po internetu, tak k hraní her či kreativní tvorbě v rozličných aplikacích. Tablet se také často využívá k práci, dají se na něm dobře nahrávat a stříhat videa nebo upravovat fotografie třeba ve Photoshopu. Vybírají se podle paměti RAM, interní paměti, OS, funkcí… Jak tedy najít ten správný tablet?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

Android nebo iOS?

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Podle čeho vybrat tablet?

  • Kapacita interního úložiště – určuje, kolik dat můžete mít ve svém tabletu. Kapacita se udává včetně nainstalovaného OS (zabírá kolem 2-2,5 GB). Nejlevnější tablety mají paměť většinou 8 nebo 16 GB, což stačí na základní aplikace a trochu hudby. Pokud chcete mít v tabletu i filmy nebo fotografie, zvolte úložiště o velikosti minimálně 64 GB. Pro nejnáročnější uživatele jsou pak tablety s pamětí 256 GB.
  • Velikost displeje – pro běžné užívání pro zábavu postačí velikost okolo 8“, lepší standard se pohybuje okolo 9-10“. Pokud chcete na přístroji sledovat filmy nebo jde o váš pracovní tablet, zvolte velikost displeje nad 10“. Takto velké displeje se vyplatí chránit ochrannou fólií či tvrzeným sklem.
  • Operační systém – stejně jako mezi telefony i zde jde především o souboj mezi Androidem a iOS. Android nabízí miliony aplikací, je kompatibilní s větším množstvím zařízení a podporuje paměťové karty. 
  • Paměť RAM – rychlost procesoru a tedy plynulost fungování tabletu se vyjadřuje v paměti RAM. Jelikož operační paměť propojuje software s hardwarem, měla by při větší úhlopříčce být i vyšší paměť RAM. Do 2GB jde o běžný tablet, na kterém se dá v pohodě číst, prohlížet fotky a surfovat. Kdo se rád kouká na videa, měl by si vybrat tablet s aspoň 3 GB. Tablet se 4 a víc GB potom zvládne i náročné hry a spuštění mnoha aplikací najednou.
  • Výrobce – tablety vyrábí celá řada proslulých elektronických firem. Mezi nejznámější patří Apple, Acer, Asus, Huawei, Lenovo nebo Samsung.
Další důležitá kritéria pro tablety
  • Připojení – 3G či 4G LTE modem nabízí možnost připojení k internetu i mimo sítě Wi-Fi.
  • Odemykání – tablety mohou mít možnost odemykání podle otisku prstu či snímáním obličeje.
  • Bluetooth a NFC – možnost bezdrátového spárování tabletu s jinými přístroji.
  • Kapacita baterie – velká výdrž baterie je důležitá pro intenzivní používání či používání mimo domov. Kapacita baterie tabletu začíná na 4 500 mAh, u nejvýdržnějších přesahuje 7 000 mAh.
Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil