nahoru

Rozdíly mezi chytrými hodinkami a fitness náramky

Nevíte, zda si chcete pořídit fitness náramky nebo chytré hodinky? Podíváme se na základní rozdíly mezi nimi, abyste měli porovnání. V poslední době se začíná objevovat čím dál tím více hybridů, nějaké rozdíly bychom přesto našli. Jaké to jsou?

K jakému jsou účelu?

Základní rozdíl je samozřejmě v účelu obou zařízení. Náramky se používají hlavně při sportu a s trochou nadsázky je můžeme označit za zjednodušené hodinky. Mají aplikace hlavně na monitorování pohybové aktivity nebo spánku. Hodinky mají spektrum aplikací o dost širší, některé už by se daly nazvat miniaturním mobilem. Lze je tedy využívat i na sport, ale pokud potřebujete zařízení jenom pro fitness, jsou hodinky zbytečně složité a drahé.

Design a materiál

Fitness náramky jsou vyráběny tak, aby se pod nimi ruka zbytečně nepotila a nijak nevadily při pohybu. Jsou také odolnější vůči nárazu, většina modelů je odolných vůči vodě. Chytré hodinky se více hodí na běžné nošení, lze si vybrat z mnoha různých materiálů a designu. Možností vzhledu nabízí určitě více než náramky, což je ovšem kvůli výše zmíněným faktům poměrně logické.

Výdrž baterie

Baterie náramků i hodinek se dobíjí většinou přes microUSB, čím dál častěji však nabízí i bezdrátové dobíjení, které rozhodně oceníte! Hodinky řádově vydrží několik dní (3-5), fitness náramky pak několik týdnů (1-2). Dobu výdrže vždy výrobce uvádí u produktu, s každým novým modelem se výdrž prodlužuje, tlak od nás zákazníků na výdrž baterie je znát.

A kolik to stojí?

Jeden z největších rozdílů je taky v ceně. Chytré náramky se dají pořídit i v řádu sto korun, ty nejdražší stojí do 3 000 Kč. Na této hladině ceny hodinky teprve začínají a mohou se šplhat až do desítek tisíc. Jasně si tedy určete, na co přesně zařízení potřebujete, ať si koupíte produkt za odpovídající cenu.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

14

Zkušení specialisté
máme více než 14 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

10

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil