nahoru

Ochraňte svůj mobil vodotěsným obalem

Před čím se musíte se svým telefonem mít v létě nejvíc na pozoru? Paradoxně přesně před tím, co v horkách vyhledáváme nejvíce – vodou. Pojďme se podívat na to, podle čeho vybrat kvalitní vodotěsný obal. Protože ať už jedete na vodu, k moři nebo do přírody, určitě nechcete váš mobil někde vykoupat. A také vám poradíme, co dělat, když se taková nehoda stane. Jak tedy fikaně ochránit váš mobil před utopením?

Proč si obal pořídit?

Kdo někdy jel vodu, ten to zná velmi dobře. Stačí chvilka nepozornosti nebo obyčejná smůla a už se nedobrovolně koupete ve vodě. Často i s nijak nechráněným telefonem, kterému se to líbí ještě o dost méně než vám. Dá se to ještě často zachránit, ale o tom až za chvíli. Díky voděodolným obalům vydrží mobil ve vodě bez problémů i desítky minut. Navíc pouzdro chrání i před mechanickým poškozením, takže by měl být nápomocný i při pádu telefonu na zem. Kvalitní pouzdra by se navíc neměla opotřebovat, takže i když je budete často otevírat, voda by do nich potom zatékat neměla. Vodotěsný obal se prostě fakt vyplatí.

Jaký zvolit materiál a rozměry?

Většina vodotěsných pouzder na mobil je z měkkého plastu, nezáleží tedy na přesných rozměrech vašeho přístroje. Některá však mají pevný obvodový rám, který zajistí lepší ochranu telefonu. Zároveň však zamezuje přístup k postranním tlačítkům. U tohoto typu jsou samozřejmě nutné přesné rozměry. A to se pojí ještě s jednou nevýhodou. Pokud je totiž vodotěsný obal o poznání větší než mobil, je možné ho vyplnit například papírem, takže při spadnutí do vody bude plavat. Běžně se totiž potopí pod tíhou telefonu. Díky tomu ho už nemusíte lovit někde na dně, ale chytíte ho hezky ještě na hladině.

Jak to jde s ovládáním?

U tlačítkových telefonů se v podstatě nic nemění, prostě jen mačkáte tlačítka přes obal. Potíž nenastane ani u dotykových, u většiny obalů vše funguje bez komplikací. Složitější to je s ovládáním pod vodou, pokud byste chtěli používat mobil třeba při potápění. Zde doporučujeme dražší varianty, aby opravdu vše bylo bez problémů. S voláním také není u zapouzdřených telefonů problém, rozdíl skoro nepoznáte. Můžete se tak třeba dívat na navigaci nebo napsat SMS.

Kolik to stojí?

Fajnový vodotěsný obal vás vyjde na několik sto korun. Ceny začínají kolem 200 Kč, na tyto obaly se dá spolehnout pod vodou, méně však chrání před mechanickým poškozením. Navíc se přes ně mobily hůře ovládají. Cenový strop vodotěsných obalů je kolem 700 Kč, což se do ochrany drahého zařízení vyplatí investovat.

Tip: Jak zachránit mobil po spadnutí do vody?

Zrovna jste neměli na mobilu obal a on vám spadl do vody? Nabízíme pomocnou ruku v podobě několika kroků, jak se pokusit přístroj zachránit. Ač se to nemusí nakonec podařit, za pokus to stojí. Předně mobil vypněte a vyjměte z něj baterii (pokud lze). Pak ho co nejdůkladněji osušte a očistěte. Následně ho dejte do suché rýže nebo kuskusu, ještě lépe poslouží případný pohlcovač vlhkosti silikagel. V něm je nutné mobil nechat minimálně 24 hodin, ideální čas je však hodin 48. Po nich by měla rýže absorbovat vlhkost a telefon by měl fungovat. Ne vždy se to však podaří a v takovém případě odneste přístroj do specializovaného servisu. A kdybyste se potřebovali na cokoliv zeptat, naši fajnšmekři vám rádi poradí.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil