nahoru

Nabíječky do auta

Nabíječky do auta se hodí především na dlouhé cesty, během kterých si potřebujete dobít svůj mobilní telefon. Autonabíječka bere energii z autobaterie a redukuje ji na proud a napětí vhodné pro dobíjení mobilu nebo tabletu. To se hodí hlavně ve chvílích, kdy vám slouží jako navigace. Nabíječka do auta má různé konektory, nejčastěji však USB, existují i bezdrátové nabíječky do auta. Důležitými kritérii jsou i napětí, proud a případná funkce rychlonabíjení. Podle čeho se dá vybrat ta správná autonabíječka?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

nebo si vyhledejte model:

Dostupnost na prodejnách

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Výstupy nabíječky do auta

  • Autonabíječka s jedním portem – dokáže spolehlivě dobít váš mobilní telefon nebo tablet. Je však třeba správně zvolit konektor, prodávají se nabíječky s microUSB, USB-C anebo s nejvíce univerzálním USB, pokud k němu máte nabíjecí kabel.
  • Autonabíječka s více porty – nabízí možnost dobít si hned několik telefonů zároveň. V takovém případě je však třeba počítat s velmi pomalým nabíjením, jinak by se vám mohla vybít autobaterie. Některé nabíječky do auta nabízí různé druhy vstupů USB, USB-C, microUSB, jiné mají několikrát ten samý vstup.
  • Bezdrátová autonabíječka – do bezdrátové nabíječky do auta jednoduše stačí dát mobil s podporou Qi Standard, aby se začal dobíjet. Její velká výhoda tkví v tom, že slouží zároveň jako držák na mobil, je tedy možné na něm mít například zapnutou navigaci.

Proud a napětí u nabíječky do auta
  • Napětí u osobního auta je 12 V, u kamionů pak 24 V. Napětí určuje, kolik proudu bude moct dobíjet vaše zařízení a závisí na něm, kolik najednou jich nabíječka zvládne.
  • Proud se u autonabíječky pohybuje mezi 3-5 A. Vyšší proud znamená rychlejší dobíjení. Pokud by však hodnota proudu překročila doporučenou hodnotu u daného zařízení, mohla by poškodit jeho dobíjecí systém.
Některé nabíječky do auta umožňují i rychlonabíjení. Díky němu se váš telefon nabije několikrát rychleji, je k tomu však potřeba větší množství elektrické energie a dostatečný průtok proudu.
Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil