nahoru

Kancelářské myši Připojení: Bezdrátové

Bezdrátové myši zvládnou ovládat počítač na dálku bez omezení kabelu, přístroj mohou v ideálním případě ovládat až na vzdálenost 10 metrů. Myši bez kabelu se notebookem či televizí propojují pomocí Bluetooth nebo USB přijímač, který stačí dát do zdířky a spárovat. Bezdrátové myši jsou také oblíbené kvůli snadnému párování s notebookem. Bezdrátové myši se však musí nabíjet nebo se u nich vyměňují baterie. Liší se také podle typu snímače a způsobem podsvícení. Podle čeho se vybírají bezdrátové myši?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

Dostupnost na prodejnách

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Způsob připojení bezdrátové myši
Bezdrátová myš se s počítačem propojuje dvěma nejčastějšími způsoby.

  • USB přijímač – tyto bezdrátové myši mají k sobě přidaný malý USB přijímač. Ten stačí dát do počítače, který se tak dá rovnou myší ovládat. Bezdrátové myši s USB přijímačem jsou o něco levnější, tato malá součástka se však může ztratit, je tedy na ni třeba dávat velký pozor.
  • Bluetooth – při propojení přes Bluetooth je nutné zařízení spolu spárovat, ale pak už fungují zcela bez problémů. Jsou sice o něco dražší než myši s USB přijímačem, nicméně nehrozí ztráta či poškození jednoho z doplňků.

Snímače bezdrátové myši
  • Optická bezdrátová myš – snímá pohyb pomocí LED diody. Oproti své laserové kolegyni je levnější a zcela stačí na běžnou práci nebo surfování.
  • Laserová bezdrátová myš – funguje i na lesklých površích. Snímač je přesnější, hodí se tak pro hráče her. Její nevýhodou je vyšší cena oproti optické myši.
  • BlueTrack a BlueEye – jde o upravené optické snímače od firem Microsoft a Genius. Zvládnou snímat pohyb myši i na dřevěném povrchu nebo koberci.

Co dalšího byste měli vědět o bezdrátové myši?
  • Důležité je se při výběru rozhodnout, jestli chcete myš s bateriemi nebo akumulátorovým dobíjením. S běžnými bateriemi vydrží bezdrátová myš několik měsíců, dobíjecí několik dní, její dobití však trvá jenom několik desítek minut.
  • U bezdrátové myši se taky hodí kvalitní podsvícení, aby na její ovládání bylo vidět i za tmy.
  • Pro snadnější užívání se hodí také programovatelná tlačíka, které používají hlavně herní myši.
  • Záleží také na nastavení citlivosti pohybu bezdrátové myši, aby bylo jasné, o kolik se myš na obrazovce posouvá.
Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil