nahoru

Redukce Typ konektoru: USB-C

Kabely s konektorem USB-C jsou stále populárnější u celé řady zařízení. Nové mobilní telefony se bez něj už takřka neobejdou, už delší dobu nabíječky USB-C používal Samsung, přidal se k němu třeba i Huawei nebo Xiaomi. Kabel USB-C navíc pro dobíjení používají i MacBooky. Častý je také u tabletů. Kromě nabíjení může sloužit třeba k přenosu dat nebo propojení zařízení. USB-C kabel je důležitý také pro powerbanky. Co všechno je třeba vědět a podle čeho se vybírá kabel s konektorem USB-C?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

nebo si vyhledejte model:

Dostupnost na prodejnách

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Specifika USB-C kabelu

  •       Nejnovější generace USB-C už má oválnou koncovku, nezáleží tedy na tom, kterou stranou ji strčíte do zdířky.
  •       Dokáže přenášet proud až okolo 5 A, čímž umožňuje rychlodobíjení. To vše při napětích 5, 10 nebo 20 V. Oplétané kabely USB-C od výrobce kabelů Swissten navíc mají lepší vodivost.
  •       Dokáže nabíjet i notebooky díky dodání až 100 W, z toho důvodu ho využívají již zmiňované MacBooky.
  •       Podporuje oboustranný přenos videa, lze tedy velmi rychle přetahovat videa z dovolené na počítač nebo filmy mezi zařízeními.
  •       Jde o nejčastěji používaný konektor u telefonů se systémem Android, během příštích let by se měl stát jednotným konektorem pro tyto zařízení.
Podle čeho vybrat USB-C kabel?
  •       Mezi důležité parametry patří jeho generace USB rozhraní. USB-C 3.1 zvládá přenos dat okolo 5 Gb/s (gigabitů za sekundu), novější USB-C 3.2 už dokáže Gb/s.
  •       Důležitá je samozřejmě také délka kabelu. Základní mobilní nabíječky USB-C bývají velmi krátké, aby se zrychlilo nabíjení mobilu (mimo jiné tím, že ho uživatel během toho nepoužívá). Často je to však nevyhovující, běžně se tak prodávají USB-C kabely s délkou okolo 1 metru, ale v nabídce je máme i v délkách 0,2m, 1,2m, 2m a dokonce také v délce 3metrů!
  •       Délka u notebooku může také stačit okolo 1 metru pro stolní notebook, běžně je však lepší si pořídit delší kabel na nabíjení.
Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil