nahoru

Redukce

Redukce slouží k propojení zařízení s odlišnými konektory. Redukce se používají pro přenos zvuku i videa, díky nim je možné i nabíjet. Díky nim vám může stačit jeden kabel USB s několika redukcemi, které z něj udělají univerzální kabel. Redukce u audia nejčastěji využívá kabelů se zakončením Jack nebo Cinch. Video se nejčastěji přenáší přes HDMI, další používané jsou DVI nebo VGA. Redukce nabíjení upravuje nejčastěji microUSB, USB-C nebo Lightning. Jaké typy jsou a podle čeho se vybírají redukce?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

nebo si vyhledejte model:

Dostupnost na prodejnách

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Redukce na přenos audia
Pokud chcete mít kvalitní zvuk, měl by být přenášen přes kabely. Ty mají velmi specifické konektory, s nimiž by mohlo být propojení problém.

  • Jack – je nedílnou součástí všech telefonů, tabletů i notebooků. Používají ho k propojení sluchátka. Existuje v rozhraní 2.5 nebo 3.5 mm. Redukce se používá především u některých typů notebooků nebo iPhonů.
  • Cinch – je určen především pro hudebníky, redukce na něj najde využití při menších festivalech nebo při promítání filmu.

Redukce na přenos videa
Video redukce se používá hlavně pro spouštění filmů nebo prezentací. Dataprojektor snadno může mít konektor, který prezentér v notebooku nemá, hodí se tedy mít po ruce video redukci. Konektorů je opravdu celá řada, nejčastěji se používá HDMI. Mezi další užívané konektory potom patří DVI, VGA nebo Scart.
Redukce pro nabíjení
  • Pokud si půjčujete od někoho nabíječku na telefon, může se snadno stát, že jeho mobil používá jiný konektor.
  • Proto se vyplatí mít s sebou redukci. Mobilní telefony standardně využívají konektory USB-C, microUSB a Lightning.
  • Nejjednodušším řešením je mít s sebou i redukci s USB, kterou stačí připojit k nabíjecímu adaptéru, který je dnes běžnou součástí většiny nabíječek.
  • Speciálním typem je pak redukce k propojení z motocyklové schránky na klasickou autobaterii.
Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil