nahoru

Kabely Typ konektoru: microUSB

Kabely s konektorem microUSB se nejčastěji používají u starších dotykových modelů mobilních telefonů a tabletů. MicroUSB nabíječka je stále používaná celou řadou výrobců mobilů jako Huawei, Nokia, Aligátor. Kromě nabíjení se používá také datový kabel microUSB, většinou v kombinaci s dalšími koncovkami. MicroUSB kabel také slouží pro rychlejší přenos dat mezi zařízeními, tento typ konektoru navíc často mají také powerbanky. Jak se vybírají kabely s konektorem microUSB?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

nebo si vyhledejte model:

Dostupnost na prodejnách

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Čím se vyznačuje kabel microUSB?

  •       Na rozdíl od konektorů jako USB-C nebo Lightning ještě není oboustranný, dá se tak do zdířky strčit pouze z jedné strany. Je třeba na to dávat pozor, aby nedocházelo k poničení zdířky telefonu nebo tabletu. Mohlo by se tím zhoršit nabíjení zařízení.
  •       Používají se často jako nabíječky i dalších zařízení, jakými mohou být fotoaparáty, kamery nebo čtečky. U nich se navíc hodí i jako propojovací kabel například s televizí nebo počítačem.
Podle čeho vybírat kabel microUSB?
  •       Velmi důležitým parametrem je délka, pro nabíjení mobilního telefonu se často přibalují jen krátké kabely. Ty zajišťují, aby se mobily rychleji nabíjely i díky tomu, že se s krátkým kabelem nedají příliš používat, což jinak nabíjení zpomaluje.
  •       Běžně se tedy dá přikoupit microUSB kabel o délce kolem 1 metru, ale máme na výběr i micro USB kabely Swissten dlouhé 0,20m, 1,2m, 1,5m, 2m i 3 metry. S tím se dá bez problému používat doma nebo případně i na cestách u zásuvek ve větší výšce.
  •       Zajímavým kritériem je též barva, jichž si můžete vybrat celou řadu. Jde jen o estetický doplněk, může však sehrát svoji roli.
  •       Oplétané kabely mají lepší vodivost, navíc mají i větší ochranu před poškozením.
  •       Kabely microUSB mohou být v setu 3v1 i s dalšími konektory jako USB-C, Lightning nebo běžné USB. Díky tomu jde pak o multifunkční zařízení pro více rozhraní.
Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil