nahoru

Modemy

Pokud chcete mít doma nebo na cestách rychlé připojení k internetu, potřebujete k tomu kvalitní modem. Modemy existují drátové, bezdrátové i speciální cestovní, se kterými budete mít internet kdekoliv. Velmi také záleží na tom, jakou rychlost internetového připojení podporují. Modemy by měly podporovat 4G LTE síť, v ideálním případě zvládnou chytat i 5G jako síť budoucnosti. Modem má několik konektorů, ať už jde o LAN, WAN nebo USB. Jak správně vybrat ten nejvhodnější modem?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Jaký modem je pro vás nejvhodnější?
Při výběru modemu se zaměřte na to, kde ho budete běžně využívat. Podle toho se rozhodněte, jaký pro vás bude nejvhodnější.

  • Drátový modem – dnes již málo používaný typ, který umožňuje připojení k síti pouze skrze kabel. Takový přenos internetu je samozřejmě nejrychlejší a nejstálejší.
  • Bezdrátový modem – nabízí Wi-Fi připojení v dosahu několika metrů pro všechna zařízení. Zároveň má i několik zdířek na kabely, pokud k němu chcete připojit stolní počítač.
  • Cestovní modem – speciální tip modemu, který je malý a přenosný. Má USB konektor, který stačí strčit do notebooku a můžete využívat internetové připojení, pokud je v daném místě signál. Připojení k internetu je samozřejmě možné jen v zemích, kde máte internet předplacený, pro nás tedy v současné době v celé EU.
  • Mobilní Wi-Fi router – funguje stejně jako bezdrátový modem, je ho však možné též přenášet a používat na cestách.
Rychlost přenosu dat
Mít pomalý internet je věc, která jeho běžné uživatele dovádí k šílenství. Proto je třeba si zajistit dostatečně výkonný modem.
  • V ideálním případě by měl modem podporovat 4G LTE síť. S postupným nástupem 5G se v příštích letech vyplatí investovat do modemu s podporou této sítě.
  • Maximální rychlost pro stahování dat by měla u přenosných modemů překročit 100 MB/s, rychlost pro upload pak 20 MB/s.
Konektory modemů
Podle typu modemu existuje několik možností připojení.
  • LAN – jde o místní síť, takový modem se tedy používá v domácnostech pro připojení a propojení počítačů, mobilů či tiskáren.
  • WAN – se používá například na propojení internetu s pevnou linkou, která je dnes především ve firmách stále populární.
  • USB – jak už bylo zmíněno, tento typ konektoru využívají hlavně modemy na cesty. Nejčastěji jde o USB 2.0 nebo 3.0, optimalizace pro mobilní zdířky se prakticky nevyrábí, u nich se pracuje s bezdrátovým připojením.
Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

14

Zkušení specialisté
máme více než 14 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

9

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil