nahoru

SIM karty a modemy

Díky SIM kartám lze s mobilním telefonem volat či psát SMS. Dnes se přes SIM karty často přenášejí i data. V domácnosti se však více vyplatí používat Wi-Fi síť, k čemuž je zas potřeba modemy. Modemy a SIM karty se tedy dohromady starají o vaše elektronické propojení s okolním světem. SIM karty se vybírají podle operátora a jeho aktuální nabídky, velikosti, existuje i DUAL SIM slot. U modemů záleží na připojení, rychlosti sítě nebo konektoru. Jak vybrat tu správnou SIM kartu a modem?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

Dostupnost na prodejnách

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Jak na výběr SIM karty?

  • Velikost – SIM karta může být klasická, mini, mikro nebo nano. Trend u současných smartphonů je neustálé zmenšování, proto se dobře podívejte, jaký slot má ten váš.
  • Operátor – v České republice existují tři nejznámější operátoři – Vodafone, O2 a T-mobile. Na trhu najdeme však i řadu menších virtuálních operátorů jako Kaktus nebo Mobil.cz. Ti mohou mít výhodnější nabídku, proto před koupí SIM karty dobře zkontrolujte, který operátor vám bude nejvíce vyhovovat.
  • Dobíjení – SIM karta funguje buď na kredit, nebo paušál. Pokud příliš často nevoláte, vyplatí se vám si jednou za čas dobít kredit. Kdo mobil používá více, měl by si najít vhodný tarif, aby platil co nejméně.
  • Řada mobilů dnes má funkci DUAL SIM slot, případně dokonce TRIPLE SIM slot, které umožňují mít v mobilu dvě, respektivě tři, SIM karty najednou. Přepínat se mezi nimi dá v nastavení.

Jak se vybírají modemy?
  • Připojení – v dnešní době je většina modemů bezdrátových. Jsou vhodné do bytů, protože díky nim můžete v dosahu několika metrů používat Wi-Fi připojení. Speciální kategorií je cestovní modem s USB konektorem, který stačí strčit do notebooku a máte data v podstatě kdekoliv v celé EU. Cestovní modem vypadá velmi podobně jako flashdisk.
  • Rychlost sítě – modemy by měly podporovat 4G/LTE síť. Nastupují síť 5G je zatím příliš málo rozšířená a na ní specializovaný modem bude užitečný až za několik let.
  • Konektor – používají se tři – LAN, WAN a USB. USB je určeno pro cestovní modemy, LAN a WAN pro domácí síť. V ní můžete propojit svůj notebook či mobil i s tiskárnou (propojuj se nejčastěji přes UTP kabel s koncovkou RJ45) a dalšími zařízeními, aby byla jejich obsluha rychlejší.
Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

SIM karty a modemy - vyberte si z kategorií

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil