nahoru

Jak opravit prasklý displej telefonu

Rozbitý či prasklý displej telefonu nemusí hned znamenat jeho výměnu. Jak malé praskliny opravit svépomocí a kdy se raději obrátit na specialisty?

Jak opravit prasklý displej telefonu

Rozbitý displej představuje problém, se kterým se setkal snad každý uživatel chytrého telefonu. Nejlepším řešením je samozřejmě prevence ochranným sklíčkem či dobrým krytem. Ty ale přece jen nikdy neposkytnou 100% ochranu. Když už vás nemilá událost v podobě prasklého či rozbitého displeje potká, nemusíte zoufat. S menšími prasklinkami si dokonce můžete poradit sami.

Zhodnoťte stav svého mobilu

Než se začnete pouštět do velkých oprav, zhodnoťte, jak moc je váš telefon poškozený. Pokud je sklo obrazovky popraskané jen málo, opravu s trochou šikovnosti zvládnete. Pokud je ale rozsah poškození větší nebo je rozbitá i samotná obrazovka (poznáte podle chyb v obraze), je na místě rozmyslet si, jestli není lepším řešením profesionální pomoc.

Malá poškození: tip, jak prasklý displej zamaskovat

Pokud jsou praskliny na vaší obrazovce jen malé a soustředí se pouze na okrajích, můžete je snadno zamaskovat a zastavit jejich postup pomocí vteřinového lepidla nebo průhledného laku na nehty. Oba tyto materiály obsahují chemikálii jménem kyanoakrylát, který má schopnost zaplnit mikroskopické prostory a rychle a pevně zatvrdnout.
Pokud se rozhodnete pro tento postup, dejte si pozor, abyste použili jen nezbytné množství produktu a přebytky rychle odstranili. Vybavte se proto velkou zásobou ubrousků a pro jistotu i technickým lihem pro případné odstranění lepidla.

Výměna skla

Pokud je originální sklo vaší obrazovky více poškozené, vyplatí se jej vyměnit. Jedná se ale o poměrně náročný úkon, který se rozhodně nedoporučuje dělat doma svépomocí a zvládne ho jen specializovaný servis.
K opravě displeje a jeho skla je totiž zapotřebí telefon kompletně rozebrat a poté znovu složit. Sklo se z displeje musí velice opatrně a šetrně sejmout za specifické teploty, což může kvůli jeho poškození zabrat množství času. Prostředí, ve kterém taková oprava probíhá, musí být zároveň velice čisté, aby do mobilu nepronikla nežádoucí tělíska.

I přes všechny tyto skutečnosti je ale výměna skla o 30-40 % levnější než výměna celé obrazovky. Je však nutné si ověřit, zdali jsou k výměně skla dostupné náhradní díly a je taková výměna vůbec možná – často nezbude nic jiného, než displej vyměnit celý. Dejte si ale pozor – výměnou skla končí záruka vašeho telefonu. Rozmyslete si tedy, jestli za ušetřené peníze ztráta záruky od výrobce stojí.

Ochranné sklo jako prevence i řešení

Ochranné sklo je nejlepším a zároveň nejlevnějším způsobem, jak ochránit displej vašeho telefonu. Při případném pádu telefonu obrazovkou na zem totiž absorbuje většinu síly nárazu a pokud uvidíte prasklinky, budou pravděpodobně pouze na ochranném skle.

Když už ale přijde na nejhorší a pád odnese i samotné sklo displeje, ochranné sklo vám může stále pomoci. Dobře nalepené ochranné sklo totiž zamezí dalšímu šíření prasklin, nemusíte se tedy bát, že by se situace zhoršila. Zároveň brání, aby se prasklinami do telefonu dostávaly nečistoty a vlhkost.

Konkrétní ochranu pro váš telefon si pak můžete vybrat v široké nabídce ochranných skel a pouzder na telefon na našem e-shopu.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil