nahoru

Jak nalepit tvrzené sklo?

Tvrzené sklo na mobil je jednou z nejběžnějších a nejúčinnějších forem ochrany vašeho telefonu. F jako Funkční ochrana – s F-mobilem Vám telefon vydrží déle, než byste čekali. V tomto návodu vás provedeme několika snadnými kroky, jak tvrzené ochranné sklo dokonale umístit a nalepit.

Čistota = základ úspěchu

 1. Alfou a omegou dobře nalepeného tvrzeného ochranného skla na mobil je dokonale vyčištěný displej. Nemusíte se ale bát, že byste museli shánět nějaké speciální přípravky či příslušenství. Zakoupené ochranné sklo totiž přichází v obalu se vším, co je k nalepení potřeba. Povětšinou v balíčku najdete:
 2. Samolepku na sebrání veškerého prachu a pevných částeček
 3. Ubrousek s alkoholem na setření mastnoty
 4. Suchý hadřík na vysušení povrchu

Samotné sklo má na sobě z jedné strany ochrannou fólii. Jedná se o přilnavou stranu, kterou budete sklo na obrazovku lepit. Dejte si pozor, abyste se jí po odlepení nedotkli prsty.

Jak na lepení

Lepit ochranné sklo se obecně doporučuje v čisté místnosti, kde se příliš nepráší či necirkuluje vzduch.

 1. Položte telefon na stabilní vodorovný povrch.
 2. Samolepkou z povrchu obrazovky odstraňte prach a jiné pevné nečistoty.
 3. Vlhkým alkoholovým hadříkem odmastěte celou obrazovku.
 4. Suchým hadříkem povrch otřete a vysušte.
 5. Přesvědčte se, že sklo na mobil pokládáte ze správné strany (otvory pro tlačítka, mikrofon).
 6. Z ochranného skla opatrně sloupněte fólii zhruba do poloviny.
 7. Opatrně umístěte sklo na obrazovku a při pokládání z něj sloupněte zbytek ochranné fólie.
 8. Když je sklo položené, jemně ho k obrazovce přitlačte. V tu chvíli sklo k obrazovce přilne.
 9. Pokud uvidíte vzduchové bubliny, vytlačte je prsty či libovolnou kartou. Pokud to nepůjde, můžete sklo nadzvednout u jednoho z rohů a vzduchovou bublinu vytlačit. Při zvedání si však dejte pozor, aby sklo vlivem tlaku neprasklo!

Další příslušenství

Pokud jste si zakoupili dražší ochranné sklo, může se stát, že k vám dorazí s více příslušenstvím k nalepení. Může se jednat o fixující nálepky, lepící kapalinu či UV světlo. Výrobce v každém případě poskytne návod k použití.

Jak sklo posléze odlepit

Je vaše ochranné tvrzené sklo poškozené, nebo ho zkrátka chcete vyměnit za lepší variantu? Před přilepením nového tvrzeného skla budete to staré muset odlepit. Není to žádná věda a lámat hlavu si s tímto úkolem rozhodně nemusíte. 
Budete k tomu potřebovat jen šikovné prsty a pomůcka, kterou sklo odlepíte – výborně poslouží třeba kreditní karta. Pokud byste si na odlepení troufli vlastní rukou, dávejte si pozor na úlomky skla, které se drolí a mohou vám způsobit drobná poranění na prstech a nehtech.

 1. Kartu vsuňte opatrně pod roh tvrzeného skla.
 2. Páčivým pohybem vzhůru sklo odlepte od displeje vašeho mobilu.

Jak docílit nejdelší výdrže skla

Abyste docílili nejdelší výdrže ochranného skla, dejte si pozor, aby nepřišlo do kontaktu například s klíči či mincemi v tašce nebo batohu – velmi snadno totiž jeho křehké hrany prasknou. K ochraně okrajů skla velmi dobře poslouží ochranná pouzdra s přesahem – nejlepší ochranu dle našich fajnšmekrů poskytnou například pouzdra Tactical Plyo, Roar Armor gel, Itskins či Cellularline.

Dopřejte svému displeji to nejlepší

Každý, kdo vlastní mobilní telefon může potvrdit, že tvrzené sklo na mobil je tou nejúčinnější a nejlevnější ochranou vašeho displeje. Zkontrolujte nabídku na F-mobilu a pořiďte si kvalitní tvrzené sklo za tu nejlepší cenu!

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

8

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil