nahoru

Jak dobít baterii mobilu bez nabíječky?

V dnešní době jsou mobilní telefony nepostradatelnou součástí našeho každodenního fungování, a tak se občas stane, že nám dochází baterie ve chvíli, kdy nemáme po ruce nabíječku. Co v takovém případě dělat a jaké alternativy vás v kritických chvílích mohou zachránit před tím, že vašemu telefonu takzvaně „dojde šťáva“?

USB Kabel: stará dobrá spojka

 

Pokud jste se ocitli bez nabíječky, ale máte k dispozici USB kabel, můžete jej připojit k počítači nebo jinému libovolnému zařízení s USB portem. I když může nabíjení trvat ve srovnání s nabíječkou déle, jde o funkční metodu. Jediná drobnost, která by vám mohla nabíjení překazit, je kabel s nekompatibilní koncovkou. Starší telefony mívají vstup na microUSB, všechny typy iPhonů až do řady 14 používají konektor typu Lightning, většina smartphonů (včetně iPhone 15) je však vybavená dnes nejrozšířenějším konektorem USB-C. Tento typ budou muset od podzimu roku 2024 mít všechny nové mobilní telefony v EU, a to včetně zařízení společnosti Apple.

 

 

Powerbanka: Přenosná záchrana

Jedním z nejefektivnějších řešení, jak nabít baterii do mobilu bez nabíječky, je použití powerbanky. Powerbanka je v podstatě přenosná baterie, kterou můžete vzít kamkoliv s sebou. Umožňují opakované dobíjení telefonů a dalších zařízení na cestách, což se velmi hodí na místech, kde nejsou v dosahu žádné zásuvky. Stačí připojit telefon pomocí USB kabelu (bez něj to nepůjde) a nechat jej nabíjet. Na trhu najdete nepřeberné množství variant – liší se především velikostí a kapacitou, stejně jako funkcemi a různě výkonnými výstupy. Některé podporují rychlonabíjení.

 

Autonabíječka: čerpejte energii na cestách

Pro ty, kteří tráví hodně času cestováním v autě, je autonabíječka oblíbený a často i nezbytný doplněk. Zvlášť pro ty, kteří při cestách využívají navigaci v telefonu. Ta je totiž pro baterii velkou zátěží. Pokud v autě nemáte přímo zdířku na USB, ale disponujete auto-zapalovačem, stačí samotný zapalovač vyjmout a do zdířky vložit USB adaptér (na trhu jich opět najdete velké množství). Pak už jen připojte USB kabel a během cesty můžete vesele nabíjet.

 

Bezdrátové nabíjení: budoucnost v akci

Některé telefony novějšího data výroby podporují kromě klasického také bezdrátové nabíjení. Stačí mít po ruce speciální nabíjecí podložku, která dokáže váš telefon nabíjet i bez kabelu. Snazší to ani být nemůže – položte na podložku svůj telefon a ten začne „čerpat energii během okamžiku.

 

Kompromis za jakou cenu?

Použití alternativ při nabíjení, ať už je to powerbanka, autonabíječka nebo bezdrátové nabíjení, může být pohodlné, má to také své „ale“. Různé nabíjecí zdroje totiž mohou dodávat do zařízení odlišné napětí a proud, což může mít vliv nejen na rychlost nabíjení, ale také na životnost baterie. Abyste negativní vliv na baterii minimalizovali, je důležité vybírat kvalitní alternativní zdroje a dodržovat doporučené postupy.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil