nahoru

Gamepady

Gamepady jsou herní ovladače, které se používají k ovládání konzolí nebo i počítačů a telefonů. Herní ovladače se vybírají podle ergonomického tvaru, jednoduchosti ovládání či speciálních funkcí. Jak už název napovídá, gamepady jsou ideálním doplňkem pro náruživé hráče. Naprostou nutností jsou gamepady pro konzole, bez nichž by se ani hry nedaly ovládat. Existují však i gamepady pro PC a dokonce i pro telefon pro co nejlepší požitek ze hry. Podle čeho vybrat ten nejlepší gamepad?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

Dostupnost na prodejnách

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

K čemu se má gamepad připojit?
Určení herních ovladačů se liší podle toho, jaké zařízení mají ovládat.

  • Gamepady pro konzole – jsou v podstatě nutností, bez nich by se konzole nedaly ovládat. Každá značka si vyrábí vlastní, herní ovladač tak můžete pořídit k PlayStation, Xbox nebo Nintendo Switch. Liší se především konkrétními funkcemi, které dané konzole nabízejí.
  • Gamepady pro PC – i na počítač najdeme řadu her, které jsou lepší na ovládání gamepadem. I tyto herní ovladače mohou být bezdrátové a mají řadu funkcí jako větráky proti pocení rukou.
  • Gamepady pro mobily – jsou nejvíce univerzální a dají se propojit i s počítačem nebo konzolí. Jejich výhoda však tkví v tom, že na sobě mají speciální držák, kam se dá umístit mobilní telefon. Při propojení přes Bluethooth už pak danou hru ovládáte pomocí joysticků.

Drátový vs. bezdrátový gamepad
  • Drátový gamepad – kabel omezuje vzdálenost, se kterou se dá od daného zařízení jít, většinou měří 1,5-2 metry. Jejich výhodou je to, že jsou neustále nabité a mají kratší reakční dobu.
  • Bezdrátový gamepad – s tímto herním ovladačem lze ovládat hru až na 10-15 metrů. Nikde navíc nepřekáží žádný kabel. Bezdrátový ovladač se musí pravidelně dobíjet přes USB kabel, který je vždy už součástí balení.

Podle čeho ještě vybírat?
  • Ergonomie – gamepady jsou dělané tak, aby se daly co nejlépe držet. Někomu více vyhovují vroubky po stranách pro pevnější úchyt, někdo zase preferuje hladká držadla. Užitečnou funkcí jsou větráky, které minimalizují pocení rukou.
  • Podsvícení – pokud hrajete často večer, hodí se podsvícení všech tlačítek. Při správně zvolených barvách jde navíc o dobrý designový prvek ovladače.
Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

13

Zkušení specialisté
máme více než 13 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

10

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil

Famózní a fascinující novinky od F-mobil.

Přihlaste se k odběru a jednou za čas vám pošleme fantastické akce, novinky a mnoho dalšího