nahoru

Vysílačky

Vysílačky se dnes používají především pro komunikaci při organizování velkých akcí nebo při turistice. Jejich výhoda oproti mobilním telefonům tkví v bezplatnosti volání a nepotřebě mobilního signálu. Vysílačka je také více odolná a déle vydrží. Vysílačky také mohou sloužit jako dobrá hračka pro děti. Vysílačky mohou být napájeny přes běžné baterie nebo akumulátor. Vysílačky se liší také hlavně svým dosahem, který běžně dosahuje několika kilometrů. Podle čeho se dá poznat dobrá vysílačka?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Dosah vysílačky
Zásadním parametrem při výběru je samozřejmě dosah vysílačky. Běžně se uvádí ve vzdálenosti na nezastavěné ploše, ve městě nebo v terénu je dosah signálu menší. Kvalita signálu kromě terénních podmínek záleží také na počasí a četnosti používání vysílačky. Levnější přístroje mají dosah několik kilometrů, u těch kvalitnějších zachytíte signál i na více než 10 kilometrů.
Nabíjení vysílačky
Vysílačky díky svému jednoduchému provedení vydrží o dost déle než mobilní telefony. Energii čerpají dvěma způsoby.

  • Běžné baterie – většinou se používají baterie typu AAA. Musí se po několika měsících měnit, což zvyšuje výdaje. Pokud však využíváte vysílačky v přírodě, jde o ideální možnost, stačí s sebou vzít náhradní baterie.
  • Akumulátor – v tomto případě je možné vysílačku dobíjet v dokovací stanici, kabelové dobíjení se u vysílaček nepoužívá. Pokud máte běžně v dosahu zásuvky při používání vysílaček, jde o levnější a efektivnější možnost.

Odolnost vysílačky
Jelikož vysílačky se používají především při outdoorových aktivitách, musí být odolné proti pádu a prachu. Krytí se označuje IP plus dvě čísla určující odolnost před prachem a vodou. Většina vysílaček má ochranu řádu IP67 – nedostane se do nich žádný prach a jsou voděvzdorné, nebo IP68 – jsou i voděodolné. Krytí také vysílačky ochraňuje před nárazy a pády z výšky až několika metrů.
Další zajímavé vychytávky
  • Pokud používáte vysílačku na akci nebo na stavbě, velmi se bude hodit klip k připnutí na opasek nebo batoh.
  • Pro rodiče je zajímavá i funkce VOX, díky níž je možné použít vysílačku jako dětskou chůvičku.
  • Hands-free zas umožňuje připojení sluchátek, vysílačku tak není třeba mít neustále u ucha.
Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil