nahoru

Vybíráme software pro mobilní telefon

Kvalitní software patří mezi základní jednotky, které vedou ke spokojenému používání elektroniky. Protože jedna věc je koupit si skvělé zařízení, ale ta druhá je, co na něm všechno můžete dělat. Dnes existují tisíce různých programů a aplikací, díky kterým můžete váš mobil, tablet či počítač používat nebo chránit. My si zde ukážeme několik základních, jež vám budou nápomocny každý den a zajistí, aby se do vašeho zařízení nedostal někdo zvenčí. Co všechno vám pomůže k fajnovému každodennímu životu?

Navigace

Hledat cesty na špatně značených silnicích nebo stezkách bývá peklo. Ani v Čechách to není ideální, ale v cizině je situace často o dost horší. Papírové mapy taky nejsou pro každého, takže byl vynález navigace opravdu geniální nápad. Při výběru je však nutné vybírat pečlivě, protože ne každá navigace vás bezpečně zavede až do cíle. V takových chvílích byste se asi neshodli s filosofy, že cesta je cíl. Podle čeho navigaci vybrat?

Off-line vs. On-line

Dnešní navigace mají běžně už off-line i on-line mód. Liší se hlavně v jejich propracovanosti. Pokud jezdíte primárně po České republice, bude pro vás lepší navigace s propracovaným on-linem. Protože ta na rozdíl od své kolegyně bez připojení dokáže registrovat i různé kolony nebo objížďky. Cesta tak bude mnohem plynulejší, protože vám vybere aktuálně nejlepší cestu. V cizině se však vyplatí mobilními daty šetřit, proto tam více lidí používá off-line navigace.

Databáze map a jejich propracovanost

Chystáte se do Afriky? Potom jistě budete potřebovat propracované mapy i ve státech, kam jezdí minimum turistů. V naší nabídce najdete třeba navigaci Sygic GPS, která má v databázi mapy více než 200 zemí světa, takže se s ní nikde neztratíte. Tedy pokud mezi vaše záliby nepatří výlety někam na Antarktidu. Mapy si vždy předem stáhněte a podívejte se, jestli jsou pro vás dostatečně podrobné. Neustále se ztrácet na neznačených křižovatkách totiž není nic příjemného.

Vychytávky

Dnes už je skoro všude samozřejmostí češtinu, ale pokud jiný jazyk neovládáte s jistotou, radši si tento fakt ověřte. Fikané jsou také třeba ukazovatele rychlostních radarů nebo parkovacích míst, kterých jsou v navigacích miliony po celém světě.

Antivirové programy

Technologický pokrok s sebou bohužel nevyhnutelně nese také své mínusy. Asi nejviditelnějším je čím dál tím promyšlenější malware, ať už jde o viry či rootkity. Díky nim je možné vám ukrást ze zařízení data, na dálku ho ovládat a způsobit řadu problémů. Bez antivirového programu byste dnes vůbec neměli vstupovat na internet. Co všechno byste měli o nich vědět?

Skener a rezidentní štíty

Nic vám tato slova neříkají? Pak vězte, že jde o základní parametry každého antivirového programu. Skener prohledává všechny soubory a hledá v nich závadný obsah. Jeho účinnost musí přesahovat 90 %, optimálně by měla být přes 95 % při hledání. Měl by fungovat i po odpojení od internetu. Kvůli častému skladování mimo pevný disk jim totiž v takových chvílích klesá efektivita o desítky procent.

K dobré funkci skeneru přispívá rezidentní štít. Ten sleduje činnost prohlížených stránek a aktivně blokuje škodlivé aktivity.

Jak rychle funguje a komunikuje?

V ideálním případě byste o antivirovém programu neměli vůbec vědět. Jednak protože ani nemusí žádný malware zastavovat a jednak by neměl moc zpomalovat provoz vašeho počítače, tabletu nebo mobilu. Stěžejní je taky rychlost průběžných aktualizací, jelikož nové hrozby se vytvoří světelnou rychlostí. Rychle by měla reagovat i zákaznická podpora v případě nějakého problému, abyste na odpověď nemuseli čekat dva týdny. Tak se rozhodněte správně, protože mít dobrý antivirový program se fakt vyplatí.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil