nahoru

Síťové nabíječky Typ konektoru: lightning

Síťové nabíječky dodávají energii všem našim přenosným přístrojům jako jsou telefony, tablety nebo notebooky. Síťová nabíječka je běžně součástí balení, někomu se jich však hodí mít víc a nebo původní ztratil. V takovém případě si zkrátka pořiďte novou s tím správným konektorem. Mobilní telefony používají nejčastěji microUSB, USB-C a Lightning. U tabletů jsou konektory podobné, u notebooku se liší podle konkrétní značky. Na základě jakých kritérií se vybírá ideální síťová nabíječka?
Zobrazit více

V kategorii máme: 0 produktů 0 hodnocení

Od:

Do:

nebo si vyhledejte model:

Dostupnost na prodejnách

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

Typy síťových nabíječek

  • Pro mobilní telefonysíťové nabíječky pro mobily jsou malé a snadno přenosné. Výrobci už pomalu upouštějí od trendu krátkých kabelů, kdy se mobil při nabíjení prakticky nedal používat. Standardem je už dnes nabíjecí adaptér, u něhož je možné kabel vyměnit za jiný s odlišným konektorem. U telefonů je pro dobíjení nejmódnější port USB-C, stále se však hojně používá microUSB, existují i další pro tlačítkové telefony. Pro Apple je nabíječka s koncovkou Lightning.
  • Pro tablety – i tablety dnes běžně používají síťovou nabíječku s USB-C nebo microUSB. Některé značky však mají vlastní konektory, nabíječku na tablet je tedy třeba vybrat obezřetně.
  • Pro notebooky – jsou síťové nabíječky mnohem delší a těžší. Dobíjejí se přes různé konektory, záleží na značce. Nejčastěji se však používá vstup Micro.

Efektivita dobíjení
Při výběru síťové nabíječky se zaměřte na hodnotu výstupního výkonu a proudu. Ty určují, jak rychle se váš telefon či notebook bude dobíjet. Zjednodušeně čím vyšší číslo, tím rychlejší dobíjení. Pokud by však proud, jehož hodnota se pohybuje kolem 1,5-5 A.
Výstupy síťové nabíječky
  • Některé síťové nabíječky mají více výstupů, lze tedy na nich nabíjet více zařízení současně. Výrobci často uvádějí výkon nabíječky v součtu jejich portů. 
  • Většina takových nabíječek má více USB vstupů, některé k nim mají i vstup USB-C nebo microUSB.
Existují i takzvané chytré síťové nabíječky. Ty zajistí, aby se proud rovnoměrně rozložil mezi všechny dobíjené přístroje. Také mají čip určený pro rychlé nabíjení, díky němuž dobijete svůj telefon několikanásobně rychleji. Tyto nabíječky nejsou pro všechny typy mobilních telefonů a je třeba se ujistit, zda-li váš mobilní telefon podporuje rychlodobíjení.
Zpět nahoru

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil