nahoru

Mobil vs. záchodové prkénko poseté bakteriemi… UV sterilizér FIXED zabije 99,9% bakterií a mikrobů!

Každý den „saháte na záchodové prkénko“ plné bakterií, mikrobů a mikroorganismů, aniž by jste si to uvědomili. Dámy a pánové, ve skutečnosti to není prkénko z toalety, ale mobil, který je téměř 7x horší! Speciálně vyvinutý sterilizátor od výrobce FIXED zabije 99,9% bakterií, mikrobů a mikroorganismů na Vašem mobilním telefonu díky UV paprskům a stačí mu na to pouhých 10 minut! Sterilizér FIXED není jednostranný a můžete s ním nabít i váš mobil, pokud má podporu bezdrátového nabíjení. A tím to nekončí. Pokud přidáte do sterilizéru esenciální olej, bude mobil krásně provoněný Vaší oblíbenou vůní, díky funkci aroma difuzéru. Vyřešíte tím chytře tři mouchy jednou ranou!

První studie o tom, že je mobil dokonalý zdroj a semeniště bakterií vznikly již v roce 2005 a další následovaly v letech 2006, 2007 i v roce 2009. Všechny tyto studie potvrdili, že je mobil vysoce zasažen výskytem mikroorganismů a bakteriemi. Způsobuje to několik vlivů a to především vyšší teploty mobilních telefonů díky, kterým vzniká příznivé „podhoubí“ pro udržování i šíření. Mobilní telefon nosíme všude ať je to kuchyně, auto, hromadná doprava, zaměstnání, až po toalety, a proto je tak snadné na mobilní zařízení nachytat obrovské množství bakterií, které v teplém prostředí, jak jsme zmínili dokonale udrží a množí, což potvrdil v jedné z mnoha studií profesor mikrobiologie Joanne Verran z Manchesterské univerzity.

Potvrdila to i další studie z arizonské nemocnice, která vznikla kvůli nákaze tří lidí zlatým stafylokokem ve zkratce MRSA. Tento stafylokok byl detekován na ¼ z testovaných mobilních telefonů!

Další britská firma srovnala chytré telefony se sedátky z WC a odhalila, že mobily měli 1479 kolonií bakterií vs. sedáky z WC jen 220. Používáte silikonová pouzdra? Těmi to nespasíte, jelikož byli počty mikrobů vesměs totožné, jako bez něj. Pokud se budeme bavit o koženém zasouvacím pouzdru už je to mnohem horší a výskyt bakterií je dokonce až 7x vyšší. Zjistila to další britská společnost Initial Washroom Hygiene, která se zabývá hygienou.

Specialista na bakterie, profesor z univerzity ve skotském Aberdeenu pan Hugh Pennington radí lidem, aby své mobilní telefony raději nikomu nepůjčovali.

Jedno ze dvou doporučení odborníků je používat UV lampu vyvinutou speciálně pro desinfekci mobilních telefonů a tou je sterilizér např. od výrobce FIXED, který funguje navíc i jako bezdrátová nabíječka i aroma difuzér. Jako druhé řešení se také nabízí vlhčené dezinfekční ubrousky, ale tady pozor! Pokud by vlhkost vnikla do mobilního telefonu, může v něm vniknout oxidace a mobil tím znehodnotit. Pokud má Váš mobil krytí IP67, nebo IP68 vlhkosti a tedy znehodnocení přístroje se bát nemusíte.

V zahraničních trzích jsou dostupné i speciálně vyvinuté mobily, které si s bakteriemi dokáží poradit, ale ty nejsou v běžném elektru dostupné.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

14

Zkušení specialisté
máme více než 14 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

10

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil