nahoru

Jaké parametry zohlednit při výběru tabletu?

Chcete si pořídit přístroj, který je malý, lehký a pracuje se na něm lépe než na mobilu? V tom případě určitě hledáte tablet. V široké nabídce různých typů s rozdílnými funkcemi není ovšem úplně jednoduché se zorientovat. My vám v tom pomůžeme a ukážeme základní parametry, podle nichž byste se měli rozhodovat. Jaké to jsou?

Délka úhlopříčky

U tabletu je velikost obrazovky o dost důležitější než u notebooku, protože každý palec je hodně znát. Ten, kdo chce mít v podstatě jenom takový větší a výkonnější telefon, tomu bude stačit úhlopříčka do 8“. Pro pracovní a studijní účely jsou praktičtější rozměry 8“-12“. K tabletu se dá navíc připojit i externí klávesnice, takže můžete mít příležitostně i malý notebook. Na trhu najdete ještě větší tablety, ty už jsou ovšem velké jako některé menší notebooky.

Operační systém

Na trhu najdete více produktů s iOS než s Windows, nejvíce jich však běží na Androidu. Ideálně by váš tablet měl mít takový operační systém, na který jste zvyklí z vašeho mobilního telefonu. Tablety jsou hodně přizpůsobeny k notebookům, v ovládání se zorientujete velmi rychle.

Procesor a paměť

Stejně jako u jiných zařízení, je výkonnost procesoru klíčová. Zde platí jednoduchá poučka – čím více jader, tím lepší výkon. Tím ovšem také dražší tablet, je tedy třeba najít balanc mezi požadovaným výkonem a představou o ceně. (Výkon samozřejmě nestojí jenom na počtu jader v procesoru, jde ovšem o opravdu zásadní faktor.) Aby vám v pohodě pracovaly také všechny spuštěné aplikace, zvolte tablet s pamětí RAM minimálně 1 GB. Gameři by potom měli sáhnout minimálně po 2, nejlépe pak po 3 nebo 4 GB, aby se jim hry nesekaly.

Výdrž baterie

Sedět někde, kde není zásuvka a muset do hodiny odevzdat nějaký úkol, patří k velmi stresovým zážitkům. Proto je dobré mít výdržnou baterii, která zvládne aspoň 10 hodin provozu. Méně může stačit, pokud nepoužíváte moc tablet na cestách. Baterie o výdrži až 18 hodin se vám bude třeba ve starších vlacích nebo ve většině letadel opravdu hodit.

Rozlišení displeje

Ať už chcete na tabletu dělat cokoliv, bude se vysoké rozlišení hodit vždycky. Chcete se dívat na filmy ve Full HD nebo 4K, hrát kvalitní hry, dělat grafiku? V tom případě potřebujete u menších zařízení aspoň 1024×720, u větších potom 1920×1080 pixelů. Displej by měl být také dobře podsvícený, aby se s ním dalo pracovat i ve tmě. Pro koukání na filmy vyberte také nějaký s větším rozptylem pozorovacích úhlů, aby mohlo na snímek v pohodě koukat i více lidí.

Datové připojení

Být připojen na internet je dnes nutností. Spoléhat se na často nestabilní Wi-Fi, zvlášť pokud nepracujete doma, není nejlepší nápad. Proto si určitě pořiďte tablet, kam se dá vložit datová SIM karta s LTE nebo 4G připojením, abyste mohli pracovat kdekoliv. Dnes má tuto možnost většina zařízení, raději se na to však před koupí podívejte.

Už máte lepší představu o tom, jak vybrat dobrý tablet? Samozřejmě ještě lze vybírat podle designu nebo externích doplňků, výše zmíněné parametry jsou ovšem nejdůležitější.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil