nahoru

Jak zrušit zámek obrazovky na Androidu?

Ochraňte obsah svého mobilu před zloději. V první bezpečnostní linii stojí zámek obrazovky, který je při správném nastavení čím dál tím těžší prolomit. A nemusíte se bát, že zapomenete heslo a nedostanete se dovnitř – můžete ho případně změnit online.

Skvělý sluha, ale zlý pán. Přesně tak funguje zámek obrazovky na zařízení Android. Jedná se o famózní bezpečnostní prvek, jenže když nejde odemknout, je to fakt k zbláznění.

Jak odemknout zámek obrazovky u Androidu

V zásadě máte 5 možností. Jaký zámek Android telefonu je pro vás nejlepší? Posuďte sami.

·         Žádné zabezpečení

První možností je zabezpečení vypnout. Obrazovka tak zůstane vždy odemčená a přístupná. Další možností, která neposkytuje žádnou ochranu, je přejetí prstem po obrazovce.

·         Gesto

Pro odemčení displeje můžete zvolit gesto. Funguje to tak, že prstem načrtnete jednoduchý vzorec a máte hotovo.

·         PIN

Milovníci klasiky nedají dopustit na PIN. Jedná se o zpravidla 4 čísla v libovolném pořadí. Tento způsob se používal u starších typů telefonů a oblíbený je také u smartphonů.

·         Heslo

Heslo je ještě o něco bezpečnější nežli PIN – kromě čísel totiž kombinuje také písmena a znaky.

·         Otisk prstu

Otisk prstu je zcela unikátní, takže se nestane, že by se někdo do telefonu dostal za vás. Pokud však máte prst mokrý nebo je snímač zašpiněný, nemusí fungovat. V těchto situacích můžete klepnout na vyzkoušet jiný způsob, kterým ověříte svou totožnost a displej odemknete.

Jak zrušit heslo na mobilu, když si na něj nemůžete vzpomenout

Snad každému se někdy stalo, že něco náhle zapomněl. Jenže když se jedná o zámek displeje mobilu, je to fakt problém. Naštěstí je tu možnost, jak vše vyřešit.

1.       Přejděte na web Správce zařízení Android.

2.       Vyberte zařízení, které chcete odemknout.

3.       Z nabídky zvolte možnost Zámek.

4.       Zadejte heslo, které nahradí původní způsob zamykání.

5.       Počkejte přibližně 5 minut.

6.       Odemkněte telefon novým heslem.

Využijte zámek aplikací pro Androidy

Chcete ochránit citlivá data? Pak si stáhněte aplikaci Smart AppLock, která umožňuje zabezpečit jednotlivé aplikace. Ty lze uzamknout pomocí PINu, hesla nebo gesta. Pokud by došlo k odcizení mobilu a zloději se podařilo prolomit zámek displeje, extra ochranu citlivých dat oceníte.

Máte děti? Objevte rodičovský zámek určený pro Android

Existuje ještě jeden typ ochrany, který nadchne zejména rodiče. Na Google Play si totiž můžete nastavit Rodičovskou kontrolu. Ta umožňuje omezit obsah zobrazovaný na mobilu, stahování nebo nákupy. Takže získáte jistotu, že ratolest chráníte před dezinformacemi, nebezpečným obsahem a nezruinuje vaši peněženku neřízenými nákupy.

Jak moc je zámek displeje Android důležitý pro bezpečnost?

Možná namítáte, že neustále odemykání telefonu je otrava. Že mobil si hlídáte i v MHD a ještě nikdy vás neokradli. Jenže vše je jednou poprvé a zámek displeje je pak mnohdy tím jediným, co stojí mezi zlodějem a obsahem vašeho smartphonu. Ochranu telefonu proto nepodceňujte – je mnohem praktičtější být připraven, nežli zaskočen. Zároveň je při vypnutém zabezpečení nemožné používat platební kartu, což mnoho lidí vnímá jako velmi užitečnou funkci telefonu.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil