nahoru

Jak vyčistit obal na telefon? Zapomeňte na chemii, vše potřebné máte doma

Nejlepší službu udělá jarová voda a pravidelné čištění. Jenže co když to nestačí? Pak je tu jedlá soda, zubní pasta nebo ocet. Ať už máte pouzdro ze silikonu, TPU nebo plastu, může vypadat opět fantasticky.

Špinavý a zažloutlý obal na smartphone je nejenže špatnou vizitkou, navíc je zdrojem nespočtu bakterií. Jenže jak ho vyčistit, aby byl vypadal opět famózně? Je to lehčí, než se zdá.

1.      Jak vyčistit silikonový obal na mobil

Průhledné silikonové obaly na mobil patří mezi ty, na kterých se čas a užívání podepisuje nejvíce. Silikon totiž získává nehezký žlutý nádech. Tomu zamezí jen pravidelné čištění. Jak na to?

Vezměte misku, naplňte ji vodou a přidejte několik kapek jaru. Sejměte kryt a ponořte ho do jarové vody na alespoň 30 minut. Počkejte, až pouzdro zcela vyschne, a poté ho nasaďte zpět na mobil.

Co když běžné čistění nestačí?

Pokud jste obal vyčistili jarovou vodou a skvrny stále přetrvávají, sáhněte po jedlé sodě. Silikonové pouzdro sodou posypte a vydrhněte ho kartáčkem. Nakonec kryt opláchněte, otřete hadříkem a nechte proschnout.

O něco náročnější je odstranit zažloutnutí. Pomoci může zubní pasta. Naneste ji na pouzdro, nechte 15 minut působit a poté opláchněte. Postup několikrát zopakujte, kryt by měl poté vypadat o mnoho lépe. Nejlepší prevencí žloutnutí obalu je pak pravidelné čištění – ideálně každý týden.

2.      Jak vyčistit gumový kryt na mobil

Oblíbené jsou dále kryty z TPU. Jedná se o ultratenký materiál, který připomíná gumu, je však odolnější než silikon a flexibilnější než plast. Při čištění TPU můžete postupovat fakticky stejně jako u silikonu – voda s jarem je zkrátka odpovědí na většinu trablí. Vyzkoušet můžete dále ocet v poměru 1:1 s vodou. Obal nezapomeňte vždy po čištění opláchnout čistou vodou, a poté ho nechte zcela proschnout.

3.      Jak vyčistit plastový kryt na telefon

Většinu plastových pouzder stačí otřít vlhkým hadříkem a zbavit prachu. Pokud je pouzdro ochmatané, mastné nebo jsou na něm skvrny, pomůže opět voda s jarem nebo mýdlem. Výhodou plastových pouzder je, že se čistí mnohem snáze, než pouzdra ze silikonu či gumy.

Plastový kryt otírejte výhradně měkkým hadříkem nebo houbičkou – vyhněte se drátěnkám a čemukoliv, co by obal poškrábalo. Pozor si dejte také na agresivní čističe, které by mohly pouzdro poškodit.

Čistíte, drhnete a stále nic?

Na závěr nutno podotknout, že pouzdro na telefon je také designovka. Jeho funkcí je nejen sloužit, ale i vypadat. Takže pokud již kryt není tak fenomenální jako býval, vždy je tu možnost vyměnit ho za nové. Fajnšmekři mají dokonce pouzder více a střídají je podle nálady. Nezapomeňte proto mrknout k nám na e-shop, určitě si vyberete.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil