nahoru

Jak vybrat stylus?

Zabýváte se digitálním uměním nebo designem? Píšete rádi poznámky rukou, ale chcete je uchovat počítači? Stylus je tou správnou pomůckou pro vás!

V dnešní době přicházíme do styku s dotykovými obrazovkami denně. Pokud hledáte pomůcku, která vám pomůže k pohodlnějšímu a přesnějšímu ovládání dotykových obrazovek, tak hledáte právě stylus! Tyto tužky s dotykovým hrotem vám usnadní práci s dotykovou obrazovkou, ať už jste kdekoliv. Jak takový stylus ale vybrat? S tím vám poradíme v tomto článku

pomůcky například pro umělce a designéry, ale i další tvůrce. V tomto článku se podíváme na klíčové faktory, které je třeba zvážit při výběru stylusu, přehledně popíšeme různé typy stylusů a způsob, jakým fungují dotykové obrazovky. Tak čtěte dále!

Různé typy stylusů

Pasivní stylusy
Pasivní stylusy nevyžadují žádnou baterii a využívají elektromagnetické pole tabletu nebo telefonu k interakci s obrazovkou. Jsou cenově dostupné a často jsou dodávány s mnoha zařízeními.

Aktivní stylusy
Aktivní stylusy mají vlastní napájení a umožňují pokročilé funkce, jako je tlaková citlivost a odstranění zpoždění. Jsou obvykle citlivější a přesnější, což je dělá vhodnými pro profesionální účely, jako je digitální umění a poznámky.

Bluetooth stylusy
Bluetooth stylusy se připojují k zařízení přes Bluetooth a umožňují pokročilé funkce, jako je detekce náklonu nebo programovatelná tlačítka.

Speciální stylusy
Existují také speciální stylusy navržené pro konkrétní účely, například pro psaní na papír s digitálním přenosem (smartpeny) nebo pro použití na zařízení s e-ink obrazovkou.

Klíčové faktory pro výběr stylusu

Kapacita baterie
Pokud zvažujete koupi aktivního stylusu, který funguje na baterii, zkontrolujte si její kapacitu, způsob dobíjení, nebo například jestli má stylus indikátor stavu baterie.

Kompatibilita
Před zakoupením stylusu je nutné ověřit jeho kompatibilitu s vaším zařízením. Některé
stylusy jsou navrženy specificky pro určité značky a tablety nebo telefony. To platí zejména pro Apple stylusy, které jsou kompatibilní pouze s dalšími výrobky od značky Apple.

Funkce a příslušenství
Některé stylusy mohou mít další funkce, jako je automatická detekce ruky a odstranění zpoždění mezi tahem a zobrazením na obrazovce. Příslušenství, jako jsou vyměnitelné hroty nebo náhradní baterie, mohou být také důležité.

Design a pohodlí
Ergonomie stylusu je důležitá, zejména pokud hodláte stylus používat dlouhé hodiny. Vyberte si stylus, který se vám pohodlně drží a odpovídá vašemu způsobu psaní nebo kreslení.

 

Princip funkce dotykových obrazovek
Dotykové obrazovky využívají různé technologie, aby zaznamenaly dotyk a pohyb. Nejběžnější technologie zahrnují kapacitní a rezistivní dotykové obrazovky.

Kapacitní dotykové obrazovky
Kapacitní dotykové obrazovky reagují na změny elektrostatického pole, které je vytvořeno dotykem prstu nebo stylusu. Jsou citlivější a umožňují rychlejší reakce na doteky.

Rezistivní dotykové obrazovky
Rezistivní dotykové obrazovky fungují na základě fyzického tlaku. Skládají se z několika vrstev, které se spojí a zaznamenají dotyk. Jsou méně citlivé než kapacitní obrazovky, ale lze je ovládat různými objekty včetně stylusu. Tyto obrazovky jsou vývojově starší a dnes se s nimi tak často nesetkáte.

Výběr stylusu závisí na vašich individuálních potřebách a preferencích. Důkladný průzkum nabídky stylusů a jejich funkcí vám pomůže najít ten správný, který bude ideální pro vaše použití a zařízení. Pamatujte na citlivost, kompatibilitu, funkce a pohodlí při výběru stylusu, který vám umožní plně využít potenciál vašich dotykových zařízení.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil