nahoru

Jak vybrat nejlepší fitness náramek?

Fitness náramky sledují vaši každodenní pohybovou aktivitu a životní funkce. Pomáhají nám tak zlepšovat naše zdraví a pro nadšené sportovce jsou v podstatě nutností. Na trhu najdete širokou nabídku, takže si pojďme ukázat, podle jakých parametrů vybrat ty nejvhodnější.

K jakému účelu jsou potřeba?

I ty nejlevnější náramky by měly mít krokoměr a možnost propojení s mobilem, kde se podíváte na další změřené údaje. Pokud vám tohle nestačí, vyberte si nějaký s výpočtem spálených kalorií a možností sledování kvality spánku. Kvalitní modely zvládnou také zaznamenat uběhnutou trasu a měřit tepovou frekvenci, což ocení především běžci.

Co všechno vydrží?

Jelikož vy při fyzické aktivitě musíte mít velkou výdrž, měl by něco vydržet i váš náramek. Kvalitní výrobek by měl být vodě a prachu odolný a měl by vydržet občasný náraz. Tvrzené sklo zas brání poškrábání. Už tolik nezáleží na tom, jaký si vyberete materiál. Plastové jsou určitě lehčí, ale těžší kovové by zase měly vydržet ještě o něco víc.

Jak kvalitní potřebuji displej?

Komu stačí zobrazování plnění určených denních cílů, tento parametr řešit nemusí. Vystačí si i s hodinkami bez displeje, u nichž se všechno zobrazuje na mobilu. Kdo by ovšem chtěl fitness náramek, který se blíží chytrým hodinkám, měl by se podívat na nabízené aplikace v náramcích. Dražší modely mohou ukazovat notifikace z telefonu jako hovory nebo připomínky z kalendáře. Mají také možnost připojení k internetu a vlastní aplikace, které lze spárovat i s dalšími jako Runkeeper.

Jakou mají výdrž baterie?

Většina fitness náramků se dá dobíjet přes mikroUSB. Na jedno nabití pak díky nenáročnému chodu vydrží klidně i přes týden, při intenzivnějším používání několik dní. Některé jsou ovšem i na knoflíkovou baterii, kterou stačí jednou za pár měsíců vyměnit.

Kolik stojí?

Fitness náramky sice nejsou nijak extra drahé, přesto tu cenové rozdíly jsou. Základní fitness náramky s monitoringem životních funkcí vás vyjdou do 900 Kč. Od 3 000 Kč pak mají pokročilejší funkce, například snímání srdečního tepu pomocí hrudního pásu. Dražší náramky se už potom funkcemi přibližují chytrým hodinkám, zvládají třeba posílat notifikace z vašeho telefonu.

Tato kritéria vám pomohou při rozhodování, jaký fitness náramek si vybrat. Před koupí ještě nezapomeňte zkontrolovat, jestli je náramek kompatibilní s operačním systémem vašeho telefonu.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil