nahoru

Jak vybrat iPhone z druhé ruky?

Zarytí vyznavači Androidových technologií a skalní fanoušci produktů Apple si na svých oblíbencích najdou to své, na Androidu nejčastěji jeho rozumnou cenu a na Applu uživatelskou přívětivost. Pokud uvažujete o koupi iPhonu od Applu, F-mobil Vám pomůže skloubit cenovou dostupnost s Apple kvalitou – iPhone z druhé ruky! V tomto článku Vám prozradíme, jak s našimi fajnšmekry najít iPhone jako nový.

jak vybrat iphone z druhé ruky

U nás provedeme výběr za vás!

Zprvu je nutné zmínit, že následující body, které zaručují, že je iPhone ve skvělé kondici, naši fajnšmekři kontrolují a do prodeje nezařazují telefony, které by je nesplňovaly. Každý použitý iPhone projde rukama zkušených techniků, kteří prověří, zda je mobil ve 100% stavu! Pokud byste se však chtěli sami přesvědčit, můžete se řídit radami, které jsme pro vás připravili.

Na vzhledu záleží!

Na našem e-shopu najdete mezi informacemi u každého iPhonu z druhé ruky popis jeho kvality, takže si můžete být jistí, že nekupujete zajíce v pytli. Pokud ale kupujete telefon osobně, je důležité dát si pozor na samotný vzhled telefonu. Je poškrábaný nebo otlučený? To jsou vady způsobené používáním, nemusí ale nutně znamenat, že telefon nefunguje dobře. 
Horším znamením už je prohnutý telefon. Prohnutí může znamenat silné poškození vnitřních komponentů, takovému telefonu se vyhněte.

Jaký je stav telefonu zevnitř?

Pokud se sami chcete přesvědčit, že naši odborníci vybírají telefony ve fenomenálním stavu, uděláte dobře, když některé základní funkce iPhonu otestujete přímo na prodejně.

  1. Baterie – s roky používání se kapacita baterie u iPhonu snižuje. V aplikaci Nastavení, v sekci Baterie se dozvíte, kolika procenty svojí počáteční kapacity baterie disponuje. Pokud je kapacita vyšší než 80 %, tak je vše v normě a není důvod k obavám. Pokud kapacita klesne pod 70 %, je to jasný signál k výměně. U našich bazarových telefonů poskytujeme minimálně záruku 6 měsíců i na bazarové kousky!
  2. Vezměte si s sebou na prodejnu libovolnou SIM kartu. Tu do iPhonu vložte a zkuste zavolat na jakýkoliv jiný telefon. Tím si zkontrolujete jak funkčnost mikrofonu, tak i reproduktoru.
  3. Dále pro vás kontrolujeme další, tzv. nativní aplikace, jako je fotoaparát, přehrávání hudby a tak podobně.

Je telefon skutečně váš?

V Nastavení zkontrolujte, zda je mobilní telefon skutečně odhlášen z Apple ID. Pokud iPhone odhlášen není, a naši fajnšmekři by toto pro vás nezkontrolovali, mohlo by to znamenat poměrně značné komplikace. Nemohli byste využívat Apple Pay, bývalý majitel by mohl sledovat, co s iPhonem děláte, a kdybyste telefon potřebovali přenastavit, bez Apple ID kódu se do něj nedostanete.

Dále pro vás kontrolujeme i sériové číslo telefonu. Na internetové stránce Apple v kategorii Ověření krytí najdete políčko, do kterého zapíšete sériové číslo telefonu, které najdete v Nastavení v kategorii Obecné, v kolonce Informace. Tak se dozvíte, jestli je telefon v záruce, a zdali není kradený.

F jako Fakt pravý!

Naši fajnšmekři vždy vybírají jen spolehlivé telefony z druhé ruky. Můžete si tak být jistí, že u F-mobilu jsou všechny iPhony a součástky originální! Přijďte se sami přesvědčit a osobně si vybrat váš nový iPhone z druhé ruky do některé z prodejen F-mobil.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil