nahoru

Jak udělat screenshot v mobilu?

Snímek obrazovky, neboli screenshot, je rychlý a snadný způsob, jak si do galerie fotografií v telefonu uložit obrázky nebo například QR kód do lékárny. Tuto funkci má váš chytrý telefon již nastavenou a screenshot pořídíte pouhým stisknutím několika tlačítek. Jak tedy na to? Čtěte dále, a dozvíte se, jak udělat screenshot na mobilu!

Chytré telefony od různých výrobců pořizují snímky obrazovky rozdílně. V tomto článku se dozvíte, jak s vaším telefonem vyfotíte obrazovku raz dva.

K čemu je screenshot dobrý?

Screenshot je skvělým pomocníkem v nejrůznějších situacích. Screenshot například využijete, když:

·         si chcete do mobilu stáhnout obrázek bez zbytečného plýtvání daty

·         potřebujete ukázat kód e-receptu, elektronickou vstupenku s kódem atp. a chcete jej mít při ruce

·         potřebujete telefonicky poradit s ovládáním mobilu a je zapotřebí poslat podpoře snímek toho, co máte zobrazeno na displeji

·         potřebujete zachytit něco, co později už nebude na telefonu možné zobrazit (dočasné zprávy, jednorázové kódy atp.)

·         si chcete do galerie uložit pouze určitou pasáž textu

·         chcete nahradit přeposílání internetových odkazů

Android screenshot

Drtivá většina telefonů s operačním systémem Android včetně telefonů Samsung screenshot pořizuje tak, že krátce a současně zmáčknete tlačítko pro vypnutí a zapnutí obrazovky a tlačítko pro snížení hlasitosti. To, že je snímek obrazovky úspěšně uložen v galerii poznáte tak, že obrazovka krátce problikne, popřípadě se ozve zvuk fotoaparátu.

Majitelé telefonu Samsung si pro jednodušší pořizování screenshotů mohou v nastavení zapnout funkci, díky které snímek obrazovky pořídí pouze horizontálním přejetím hrany dlaně po displeji.

Pokud vlastníte telefon Sony, podržte tlačítko vypnutí do chvíle, kdy se vám zobrazí nabídka možností. Tam zvolíte snímek obrazovky.

Apple screenshot

Pořizování snímku obrazovky na telefonech Apple je jen o maličko rozdílné, ale stále velmi snadné. U iPhonů, které mají v dolní části displeje domovské tlačítko, se screenshot vytvoří současným zmáčkutím tlačítka vypnutí a domovského tlačítka.
U iPhonů pokročilejších generací bez domovského tlačítka se pro vyfocení obrazovky současně stlačí tlačítko vypnutí a tlačítko zvýšení hlasitosti. (pozor, naopak než u telefonů Android)

Co když žádný ze způsobů nefunguje?

Pokud žádný z výše popsaných způsobů nefunguje na vašem telefonu, zkuste na internetu vyhledat bližší informace o obsluze vašeho konkrétního modelu.

Existuje také řada aplikací, jejichž funkcí je tvorba screenshotů. Buďte ale obezřetní, některé podobné aplikace mohou způsobit neplechu na vašem displeji , nebo se i dostat k vašim citlivým údajům

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

8

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil