nahoru

Jak spárovat telefon s autem?

Moderní technologie už dávno pronikly do všech oblastí našich všedních životů. Není proto překvapením, že už i většina nových aut nezůstává pozadu co se interaktivity týká. Propojením svého telefonu s autem objevíte spoustu užitečných funkcí od zábavy při dlouhé jízdě až po užitečné vychytávky pro řidiče.

V tomto článku se dozvíte, jak propojit svůj telefon s autem a využívat tak chytrých funkcí mobilu i bezpečně za jízdy.

Výhody spárování telefonu a auta

Možná se sami sebe vlastně ptáte, jestli je propojení telefonu a auta vlastně potřeba. I když spojení telefonu s autem samozřejmě není nutné pro řízení, naskytne vám funkce a výhody, které je rozhodně dobré zvážit.

1.       Můžete telefonovat „hands-free,“ tedy bez toho, aniž byste museli použít samotný telefon, což je samo o sobě proti pravidlům silničního provozu.

2.       Můžete streamovat hudbu. Za normálních okolností jste odkázaní na to, co zrovna pouští v rádiu. S propojeným telefonem můžete ale pouštět jen ty vaše nejoblíbenější melodie.

3.       Pohodlnější navigace. Pokud váš automobil nemá již zabudovanou navigaci, hravě jí nahradí mobil. Se spárováním se ale vaše obrazovka bude promítat na obrazovku auta, není tedy nutné pořizovat si držák navíc.

Jak propojit telefon s autem?

Možnosti propojení vašeho telefonu s autem je více. Záleží na typu a roku výroby auta. Modernější modely nabízí více možností a větší rozsah propojení, jiná auta zase nabízí pouze propojení pro přehrávání hudby.

Bluetooth

Nejčastějším způsobem, jak spojit telefon s autem je klasické Bluetooth. Přesvědčte se, že máte v telefonu Bluetooth zapnuté, pak již stačí v nabízených zařízeních najít své auto. Pokud ho se vám k propojení nenabízí, zkuste na telefonu Bluetooth vypnout a po chvilce znovu zapnout. U některých aut je nutné přímo v nastavení médií zvolit „Najít zařízení.“
Některá auta pro úspěšné připojení vyžadují, abyste v telefonu zadali číselný kód. Ten vám zobrazí auto na svém displeji.

Mé autorádio nepodporuje Bluetooth

Pokud máte v autě zabudované rádio, které samo nepodporuje Bluetooth, nemusíte ještě házet flintu do žita. Pokud má rádio konektor pro audio typu AUX nebo audio-in, stačí zakoupit USB Bluetooth adaptér. Tento kabelový adaptér stojí většinou pod 300 korun a postup je stejný jako s bezdrátovým propojením.

CarPlay či Android Auto

Novější vozidla nabízí většinou i spárování pomocí CarPlay či Android Auto. Ty poskytují bezpečnější a rozšířenější propojení, takže na displeji auta uvidíte například i zprávy a upozornění z telefonu.

Spárování probíhá jednoduše pouze skrze USB kabel. CarPlay nabízí i bezdrátovou možnost skrze tlačítko hlasového ovládání na volantu.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil