nahoru

Jak propojit TV s vaším mobilem

Na dnešních chytrých telefonech máme možnost sledovat filmy a videa odkudkoliv. V pohodlí domova je ale stále příjemnější užít si multimédia na velké televizní obrazovce. Zde najdete jednoduchý návod na propojení TV s mobilem.

Propojení přes kabel

Výhodou tohoto typu propojení TV a mobilu je vysoká kvalita přenášeného zvuku i obrazu. Tato technologie se nazývá MHL a v dnešní době jí podporuje valná většina zařízení.

Budete potřebovat vhodný kabel na propojení mobilu s TV – HDMI. Je možné, že si budete muset pořídit redukci na váš mobilní telefon.

Po propojení mobilu a TV tímto kabelem se na vaší televizi ihned přenese obraz i zvuk z vašeho mobilu.

Bezdrátové propojení

Android TV

Pokud vlastníte chytrou televizi s připojením na internet a telefon s operačním systémem Android, jejich propojení už je hračka. Tato funkce se jmenuje zrcadlení a mezi androidovými zařízeními probíhá velmi snadno.

Obě zařízení musí být připojena k wifi. V nastavení vašeho mobilního telefonu (nastavení displeje či připojení) stačí zapnout zrcadlení obrazovky a váš mobil by se měl automaticky propojit s televizí. Na TV se zobrazí přesně to, co je na vašem telefonu, bohužel ho tedy během sledování nemůžete používat.

Apple TV

Váš iPhone se dá s televizí bezdrátově propojit velmi snadno, pokud vlastníte Apple TV. Apple TV je zařízení podobné set top boxu, které mimo jiné zprostředkovává různé internetové služby jako YouTube, iTunes atd.

K propojení televize s Apple TV a iPhonu se využívá funkce AirPlay, kterou najdete v ovládacím centru vašeho telefonu.

Chromecast

Jedná se o malé zařízení podobné flash disku, které se dá zapojit do HDMI portu vaší televize. S jeho pomocí můžete nejen zrcadlit obrazovku vašeho mobilu či tabletu v HD, ale přenášet soubory také z aplikací jako je Spotify.

Chromecast je podporovaný Androidem, iOS i Windows, zařízení musí být připojeno k Wifi.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil