nahoru

Jak nastavit budík v mobilu?

Chytré mobilní telefony už dávno nahradily spoustu vychytávek, které pro nás předtím byly nenahraditelné. Jedním za takových zařízení je i budík. Ve svém mobilu si můžete nastavit probuzení na minutu přesně a můžete si i zvolit melodii, se kterou chcete začít nový den. Tam ale schopnosti chytrého telefonu nekončí…


Ještě důležitější, než časný budíček je ale i správný spánek. Čtěte dále a kromě návodu na to, jak si nastavit buzení telefonem se dozvíte i které aplikace vám mohou pomoci zlepšit spánek.

Nastavení budíku Android

U telefonů od značek Samsung, Huawei, Xiaomi, LG atp., které mají operační systém Android, je nastavení budíku velmi snadné. Stačí mezi aplikacemi vyhledat tu s názvem Hodiny (ta je v telefonu již automaticky nastavená) a kliknout na záložku Upozornění. Kliknutím na znaménko + přidáte nové zvukové upozornění/budík, kde si kromě času můžete nastavit i melodii a vibrace.

Nastavení budíku iPhone

Nastavení budíku je u iPhonu úplně stejně snadné, jako telefonů s Androidem. Stačí vyhledat přednastavenou aplikaci Hodiny a v ní na dolní liště záložku Budík. Nastavit nový budík i jeho melodii můžete po kliknutí na znaménko +.

Dbejte na správný spánek

Možná víte, že dospělý člověk by pro zdravý život měl každou noc spát nerušeným spánkem alespoň 7-8 hodin. Ne každý toto pravidlo ale dodržuje. Často máme problém usnout dostatečně brzy.
Níže vám doporučíme tři aplikace na spánek, které vám pomohou s usínáním, i s monitorováním svého spánku.

Sleep as Android

Tato česká aplikace dobyla svět se svým chytrým budíkem, který respektuje vaše přirozené rytmy. V průběhu spánku procházíme několika fázemi hlubšího a mělčího spánku. Probudí-li vás budík uprostřed hluboké spánkové fáze, můžete se cítit neodpočatí, ba dokonce podráždění.
Sleep as Android dokáže přesně odhadnout, v jaké fázi spánku se momentálně nacházíte díky snímání vašich pohybů. Aplikace vás probudí ve vámi zvoleném časovém rozmezí tehdy, kdy je váš spánek nejméně hluboký, abyste se vždy probudili čerství.

Calm

Ke snazšímu a rychlejšímu usínání vždy pomůže klidná a čistá mysl. Vývojáři z aplikace Calm jsou si toho moc dobře vědomi a proto si dali za cíl zpřístupnit meditaci a relaxační techniky všem.
Aplikace nabízí meditační techniky, vedená meditační sezení a výběr relaxační hudby. Hoďte se do klidu a Stay Calm.

Sleep Cycle

Tato aplikace nabízí velmi podobnou službu, jako první zmíněná aplikace Sleep as Android. Najdete tu ale také přehledné infografiky ohledně kvality vašeho spánku a s jejich pomocí si můžete vést záznamy a sledovat, jak kvalitu vašeho spánku ovlivňují káva, alkohol, nebo stres.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil