nahoru

Jak nahrávat obrazovku na mobilu?

Potřebujete někomu něco vysvětlit a ukázat, jak se dělá? Nebo se chcete jen o něco zajímavého podělit? Nejlepším způsobem je video. Jenže jak to udělat, pokud se jedná o mobilní telefon? Podívejte se, jaké se vám nabízejí možnosti nahrávání obrazovky.

Záleží na typu telefonu

Snímek obrazovky uděláte na mobilu snadno, většinou stačí kombinace několika tlačítek, případně nějaké konkrétní gesto. U nahrávání videa z obrazovky mobilního telefonu je to o fous složitější. Dnes už naštěstí většina výrobců (Samsung, Huawei, Xiaomi a další) tuto funkci implementuje do samotného telefonu. Pokud to není váš případ, nebo potřebujete nahrávat na profesionálnější bázi, využijte některou z aplikací.

Aplikace pro nahrávání obrazovky

Nahráváte videa na YouTube či na sociální sítě? Pak už to chce něco opravdu pro fajnšmekry. Zkusit můžete například AZ Screen Recorder, V Recorder či například Vidma Recorder. Fajnové na těchto aplikacích je, že mají ještě spousty jiných funkcí a fičur. Video lze různě editovat, přidávat filtry, samolepky, převádět do rozličných formátů či nahrávat okolní zvuk, nebo ho naopak eliminovat. Existují i nahrávací programy, které se zaměřují na záznam her. Aplikací je dnes fůra, výběr by se tedy měl odvíjet od vašeho očekávání a nároků.

Jak na nahrávání obrazovky u iPhonu?

Nahrávání obrazovky u iPhonu je fajn v tom, že nemusíte instalovat žádnou další aplikaci. A postup je docela jednoduchý:

  1. Přejděte do Nastavení, kde v Ovládacím centru klepněte na tlačítko Přidat vedle záznamu obrazovky. Poté otevřete Ovládací centrum a delší dobu podržte šedé tlačítko nahrávání, případně zapněte i Mikrofon. Pak spustíte záznam.
  2. Pokud chcete nahrávání zastavit, opět v Ovládacím centru klepněte tentokrát na červené tlačítko nahrávání.
  3. Svoji nahrávku najdete ve Fotkách.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

8

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil