nahoru

Jak lokalizovat mobilní telefon zcela zdarma?

Ztracený mobilní telefon není žádný med a dokáže nám znepříjemnit celý den. V dnešní době totiž používáme naše chytré telefony téměř ke všemu. Nemusíte se ale bát, jelikož nic není ztraceno v nenávratnu. V tomto článku vám ukážeme několik způsobů, jak zjistit polohu telefonu, a to zcela zdarma.

                           

Proč je dobré znát polohu telefonu?

V úvodu jsme již zmínili, že funkce zjištění polohy mobilního telefonu nám může pomoci při hledání ztraceného telefonu. Tím ale užitek sledování polohy nekončí.
Sledování polohy ocení každý starostlivý rodič, který chce mít přehled o tom, kde se nachází jeho dítka. Výhodné může být i pro blízké přátele nebo rodinné příslušníky. S pomocí lokace totiž vidíte, kde se ostatní zrovna nachází a můžete jim tím pomoci s orientací na cestě k vám.

Lze lokalizovat telefon skutečně zdarma?

Ano, existuje několik aplikací, které tuto možnost nabízejí zcela zdarma. Mějte ale na paměti, že většina lokalizačních aplikací požaduje poplatek za své služby. Zpoplatněné služby, ačkoliv za peníze, nabízí často spolehlivější a přesnější údaje než jejich bezplatné protějšky. Zvažte tedy na co a jak často budete lokalizaci potřebovat. Investice se v tomto případě může vyplatit.

Appláci mají výhodu

Pokud jste uživatelem technologií od značky Apple, máte na tomto poli značnou výhodu. Zařízení Apple v sobě totiž mají automaticky instalovanou aplikaci „Najít.“
Tato aplikace funguje po přihlášení do účtu AppleID a odsouhlasení uživatelských podmínek. Nejen, že na Macu spolehlivě ukáže polohu vašeho iPhonu, ale ze telefonu pak uvidíte polohu veškerých svých Apple kousků, od hodinek přes sluchátka a tablet až po počítač.

Bezplatné aplikace pro zjištění polohy vašeho telefonu

Google Maps

Google Maps má v telefonu asi většina uživatelů. Jedná se o bezplatnou aplikaci kompatibilní s iOS i Androidem. Jednou z jejích funkcí je sdílení polohy. Google nabízí sledování polohy telefonu prakticky s kýmkoliv. Jedná se tak o skvělou možnost, jak dát kamarádovi vědět, kde přesně se nacházíte.

Find my phone by Familonet

Aplikace Find my phone by Familonet je určena primárně pro rodiny. Kromě jiných funkcí umožňuje primárně sledovat polohu telefonů vašich rodinných příslušníků v reálném čase. Nemusíte se ale omezovat jen na rodinu. Aplikace samozřejmě funguje i ve skupině přátel. Při ztrátě telefonu pak stačí, aby jiný člen skupiny zkontroloval jeho polohu.

Google Find My Device

Aplikace Google Find My Device nabízí podobné funkce, jako Applovská služba „Najít.“ Připojte k aplikaci i svůj počítač a další technologické vychytávky a už se nebudete muset strachovat, jestli jste svoje gadgety někde nenechali.
S pomocí Google Find My Device můžete navíc i na dálku své zařízení uzamknout, nebo úplně smazat.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil