nahoru

Internetové sítě, aneb jak šel čas?

  • 1980 – První 1G sítě (tzv. první generace) se objevili již v roce 1980. Připojení 1G měli první mobilní telefony podporující analogové sítě.
  • 1991 – 2G síť (tzv. Druhé generace) se rozšiřují během 90.let a přináší nám již možnost přenášet nejenom data ale i zvuk a text.
  • 2001 – 3G síť (tzv. Třetí generace) nabízí možnost bezdrátového přenosu hlasu a dat, videohovory a mobilní televizi s rychlostí min. 200Kbit/s
  • 2011 – 4G síť (neboli LTE) takzvaný vysokorychlostní internet jaký známe dnes, nám nabízí vysoké přenosové rychlosti, podporu již téměř každého mobilního telefonu s rychlostí stahování až 100MB/s.
  • 20?? – plánované 5G sítě, které netrpělivě očekáváme kolem roku 2020 mají vytvořit dostatečnou rychlost pro každou aplikaci. Sítě 5 generace již zdaleka nebudou sloužit jen pro mobilní telefony, surfování po internetu či stahování videí. Stále bude přibývat zařízení, které budou 5G sítě podporovat a využívat. Těšit se můžeme na datové rychlosti až 1Gb/s.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

8

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil