nahoru

eSIM karta - co potřebujeme vědět

eSIM je zkratka pro "embedded SIM" (embedded chápejme jako vložená/integrovaná/předinstalovaná). Jde o nový druh SIM karty, který se liší od klasických plastových SIM karet, které vkládáme do našich mobilních zařízení. eSIM je většinou již předinstalovaná v nových mobilních telefonech a tabletách a nahrazuje tak klasickou fyzickou SIM kartu.

Jak funguje eSIM?

eSIM je procesorový čip, který umožňuje komunikaci mezi zařízením a operátorem mobilní sítě. Když si zakoupíte nový mobilní telefon s eSIM, musíte si jednoduše stáhnout digitální profil od vašeho mobilního operátora. Tento profil je potřebný pro aktivaci vašeho telefonu s mobilní sítí. Celý proces aktivace je velmi jednoduchý a probíhá pomocí aplikace, nebo webového rozhraní daného operátora.

Výhody eSIM

Jednodušší výměna mobilního operátora
Díky eSIM není nutné přecházet na novou SIM kartu, což znamená výrazně snížené administrativní náklady, jakož i větší pohodlí. Zákazníci, kteří vlastní zařízení s eSIM, si mohou snadno přepnout již v rámci několika minut mezi operátory.

Snadná aktivace v zahraničí
Další výhodou eSIM je to, že vás nepotřebujete kontaktovat místní operátory při cestování do ciziny, ale jednoduše si zakoupíte lokální profil prostřednictvím aplikace a můžete pokračovat.

eSIM versus klasická SIM
Klasická SIM karta může být přenastavena pouze v odvodech. Pro zákazníky, kteří chtějí přepnout operátora, je nutné zakoupit novou SIM kartu. Naproti tomu eSIM umožňuje jednoduše měnit operátora bez nutnosti zakoupit novou fizickou kartu.

eSIM také umožňuje uchování více profilů, díky čemuž můžete snadno přepínat mezi operátory a využívat tak výhodné roamingové tarify.

Nicméně, ne všechny mobilní telefony podporují eSIM, takže zatím musíme pořád oba typy SIM karet v každodenním životě používat. V budoucnosti však může eSIM ovládnout trh a stát se běžnějším způsobem správy vašeho mobilního operátora. U nových modelů TOP značek jakými jsou Samsung a Apple je často využívaná přítomnost eSIM v kombinaci s klasickou SIM kartou (nejčastěji v rozměru microSIM). Tady takřka vždy již je telefon duální, někdy dokonce v troj kombinaci 2x fyzická SIM karta + eSIM.

Samozřejmostí zatím eSIM ještě není a tak musíme pořád používat klasické SIM karty. Je ovšem jen otázkou času, kdy se eSIM rozšíří i do telefonů z nižších cenových hladin.

Máte dotaz?
Zeptejte se našich fajnšmekrů

Hledáte příslušenství pro telefon?

Nevíte, jaký máte model?

16

Zkušení specialisté
máme více než 16 let zkušeností

Autorizovaný prodejce
prodáváme zboží z oficiální české distribuce

Fakt rychlé dodání
zboží skladem posíláme do 24 hodin

7

F-Mobil prodejen
přijďte se poradit

Podělte se o své úlovky na Instagramu. Použijte #Fmobil Pochlubte se na Instagramu. Použijte F-mobil Podělte se se svým chytrým zařízením na Instagramu. Použijte #Fmobil Zobrazit profil